جمالی نوبندگانی:

فرمان غنی سازی ۱۹۰ هزا سو رهبری هشداری به اروپایی ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: رهبری در فرمایشات خود به اروپایی ها هشدار داد که ایران دیگر در برجام دست بسته نمی نشیند، لذا ماندن در برجام با تبعات اقتصادی و محدودیت فراوان دیگر تکرار نخواهد شد.

   خانه‌ ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری برای انجام مقدمات غنی‌سازی جهت رسیدن به 190 هزار سو، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود به آمریکایی‌ها اعلام کرد که نه تنها خروج از برجام در افزایش فشارها تاثیری نداشته بلکه جمهوری اسلامی اقدامات خود در رابطه با مسائل هسته‌ای را به صلاح دید مسئولانش انجام می‌دهد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر مقام معظم رهبری در طول مذاکرات برجام نیز غنی سازی 190 هزار سو را مطرح کرده بودند و هم‌اکنون نیز بر این موضوع تاکید مجدد داشتند، رهبری همچنین اعلام کردند این قبیل امور فعلا در راستای معاملات برجامی باشد یعنی خواستند بهانه را از دست دشمن بگیرند.

وی افزود: طبق فرمایشات و تاکیدات ایشان وقت و فرصت دیگری به اروپایی‌ها داده شد تا آنها بدانند جمهوری اسلامی همچنان در برجام هست اما این ماندن کوتاه است، بنابراین اگر ایران بخواهد به شرایط قبل از برجام بازگردد، در رابطه با سانتریفیوژها و نوع غنی‌سازی شرایط پیشرفته تری را تجربه خواهد کرد.

جمالی نوبندگانی معتقد است: فرمایشات رهبری به اروپایی‌ها هشدار داد که جمهوری اسلامی دست بسته نمی‌نشیند، لذا ماندن در برجام با تبعات اقتصادی و محدودیت برای جمهوری اسلامی دیگر تکرار نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: زمانی که معاهده‌ای با حضور سه وزیر خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در کاخ سعد آباد منعقد شد؛ اروپایی‌ها اجازه غنی‌سازی به ایران ندادند و خواستار توقف غنی‌سازی شدند. در همان زمان رهبری نیز همانند امروز وارد میدان شدند و اعلام کردند در دولتی که غنی‌سازی متوقف شده باید مجدد آغاز شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به ورود مجدانه رهبری به این موضوع در دولت بعد به غنی سازی 20 درصد رسیدیم و در نهایت بیش از 5 هزار سانتریفیوژ در نطنز راه اندازی کردیم. بنابراین با دشمنی که با زبان قدرت سخن می‌گوید باید چنین برخورد کرد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، حقوق هسته ای، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی