دهقانی فیروزآبادی:

بر سر حفظ منافع ملی با کسی شوخی نداریم

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دستور اخیر مقام معظم رهبری به رییس سازمان انرژی اتمی در موضوعات هسته ای را نشان دهنده جدی بودن ایران بر سر حفظ منافع ملی دانست و گفت: این صحبت های رهبری نشان می دهد که دیگران نمی توانند ما را بازی دهند و زمان بخرند چون ما بر سر حفظ منافع ملی مان با کسی شوخی نداریم.

  خانه ملت؛ کمال دهقانی فیروزآبادی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره راه‌اندازی ۱۹۰ هزار سو اورانیوم غنی شده، اظهار داشت: تاکنون ایران منطبق با قوانین بین‌المللی تمامی اقداماتش را در چارچوب برنامه هسته‌ای انجام داده است لذا کسی نمی‌تواند به ایران خرده بگیرد. مقام معظم رهبری نیز که دغدغه اصلی‌شان حفظ منافع ملی کشور است در همین راستا دستوراتی را به رییس سازمان انرژی اتمی صادر کردند.

وی با تاکید بر اینکه حفظ و تامین منافع ملی اولویت اصلی ما است، گفت: وقتی ایران در اجرای تعهداتش نقصی نداشته و به شهادت گزارش‌های آژانس همکاری‌های لازم را داشته است طبیعتا باید از مواهب دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای نیز برخوردار باشد. ما توافق هسته‌ای را امضا کردیم که پشتوانه آن قطعنامه شورای امنیت است و همه کشورها نیز ملزم به اجرای آن و پایبندی به تعهدات هستند که شاهدیم آمریکا نقض پیمان کرده که اکنون مورد نکوهش جامعه جهانی قرار گرفته است.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید مجدد بر پایبندی ایران به قواعد و قوانین بین‌المللی، افزود: وقتی ایران به تمامی موازین قانونی عمل کرده طبیعتا ادامه تحریم‌ها و انجام اقداماتی خلاف منافع ملی را بر نمی‌تابد، آمریکا قلدرمآبی می‌کند و کشورهای دیگر نیز در مقابلش سکوت می‌کنند حال اینکه آنها نیز نسبت به ایران تعهد دارند.

وی افزود: باید این اطمینان حاصل شود که آنها در ادامه برجام منافع کشورمان را تامین کنند،‌ در این موضوع اختلاف نظری بین رهبر، رییس‌جمهور، وزرا و آحاد مردم وجود ندارد چون وقتی پای منافع ملی، عزت و شرف کشور مطرح باشد اختلاف نظری نیز نیست. ما باید امروز منسجم و متحد برای دفاع از منافع ملی‌مان عمل کنیم تا طرف مقابل نیز با قاطعیت بداند که ایران در دستیابی به منافع ملی‌اش با هیچ کشوری شوخی ندارد.

به گزارش ایسنا؛ نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید کشورهای اروپایی بدون تعلل و با سرعت لازم اقدامات و تعهدات‌شان را در اجرای برجام انجام دهند و بدانند که ما بر سر حفظ منافع ملی‌مان با کسی شوخی نداریم و جدی هستیم پس تلاش نکنند که زمان خریده تا ما را به بازی بگیرند چون ما همان کشوری هستیم که در عین عمل به موازین بین‌المللی اما عاقلانه و دقیق رفتار کرده و حفظ منافع ملی‌مان از اولویت بالایی برخوردار است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، حقوق هسته ای، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی