سعیدی:

برنامه های آموزش و پرورش نیازمند بازنگری است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از شکاف ایجاد شده میان خانه و مدارس در تربیت دانش آموزان، گفت: آموزش و پرورش به یک بازنگری در عملکرد و برنامه های خود نیاز دارد.

   خانه ملت؛ سیده فاطمه سعیدی با اشاره به اینکه باید به دانش‌آموزان آموزش‌های لازم داده شود تا رفتار درستی در مواجهه با آزار جنسی داشته باشند، گفت: خود مراقبتی مسئله‌ای است باید به کودکان و نوجوانان در سنین مختلف آموزش داده شود و این مهم نیازمند ارتباط خانه و مدرسه است اما میان این دو شکاف عمیقی وجود دارد و علاوه بر آن انجمن‌های اولیاء و مربیان از هدف اصلی خود دور شده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در به کارگیری نیروهای آموزش و پرورش باید علاوه بر موارد جاری، مسائل مختلف روحی و روانی نیز مورد توجه قرار گیرد تا برخی از آسیب‌ها به حداقل برسد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نیاز به یک بازنگری در عملکرد و برنامه‌های خود دارد، افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز به موضوع اصلاح نحوه گزینش نیروهای آموزش و پرورش ورود خواهد کرد ضمن آنکه به حضور نیروهای توانمند در این وزارتخانه به شدت اعتقاد داریم.

سعیدی با اعتقاد به اینکه به هر اندازه آموزش‌های اخلاقی و مذهبی در خانواده‌ها و مدارس قوی‌تر باشد دانش‌آموزان در برخورد با مسائل غیراخلاقی قوی‌تر ظاهر می‌شوند، اضافه کرد: متاسفانه سال‌هاست هدف مدارس صرفا کنکور شده است به همین دلیل مسئله تربیت به حاشیه رفته و محفوظات حرف اول و آخر را می‌زند در حالی که مدرسه باید محلی برای آموختن درس زندگی مقابله با مشکلات و سختی‌ها باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: آموزش و پرورش باید اولویت خود را آموزش چگونه خوب زندگی کردن به کودکان و نوجوانان قرار دهد و این حاصل نمی‌شود مگر با تغییر نگرش‌ها و خواست مسئولان و فرهنگ‌سازی./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، فرهنگ سازی، مجلس شورای اسلامی، مسائل کودکان و نوجوانان