صفاری نطنزی:

تصمیم مجلس در خصوص FATFبیانگر تعامل با دولت است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد پیش بینی فرصت ۲ ماهه برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم بیانگر تعامل و همکاری خوبی بین مجلس و دولت است.

   خانه ملت؛ مرتضی صفاری‌نطنزی با اشاره به مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم با رأی نمایندگان در صحن علنی مجلس، گفت: با توجه به اینکه دولت موافق چنین اقدامی بود، می توان اذعان کرد که تعامل و همکاری خوبی بین مجلس و دولت برای پرداختن به موضوع FATF رخ داد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته نباید فراموش کرد با توجه به فرصت زمانی که دولت در خصوص تعیین تکلیف لایحه مذکور دارد باید هر چه سریع تر نسبت به تصویب آن اقدام شود.

وی ادامه داد: باید توجه داشت اگر FATF تصویب نشود احتمال بازگشت کشورمان در لیست سیاه وجود دارد و این امر سبب ایجاد اختلال در روند امور بانکی خواهد شد و بانک های خارجی همکاری با کشورمان انجام نخواهند داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین ایرانیان خارج از کشور، دانشجویان و غیره نیز نمی توانند نسبت به تبالدلات مالی اقدام کنند که این مهم نیز سبب بروز چالش می شود لذا باید در زمان تعیین شده تعیین تکلیف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم در شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته و جای نگرانی نسبت به تصویب آن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: البته فرصت دو ماهه در نظر گرفته شده می تواند مشخص کند کشورهای اروپایی که خواهان حفظ برجام هستند، اطمینان های لازم را به کشورمان می دهند یا خیر از این رو مسکوت ماندن سبب اطمینان بیشتر برای مذاکره محسوب می شود./

برچسب ها

اجرای پیمان های پولی، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، مجلس شورای اسلامی، مقابله با تروریسم، پولشویی