دکتر لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب «اقتصاد ایران در سال ۹۶»

تحلیل از شرایط اقتصادی باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه واقع بینانه ای به وضعیت اقتصادی کشور داشته باشیم تا پایه ای برای حل مسائل بشود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه شنبه، 22 خردادماه) در مراسم رونمایی از کتاب اقتصاد ایران در سال 96، در جمع خبرنگاران گفت: تحلیل از شرایط اقتصادی کشور باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح در کشور می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسیاری از کشورها این موضوع مرسوم است که مراکز مطالعاتی تحلیل های سالانه از وضعیت اقتصادی کشور ارائه می کنند و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در 2 الی 3 سال اخیر این کار را شروع کرده و در گزارش اخیر که آقای جلالی رئیس مرکز پژوهش ها نیز نکات آن را مطرح کردند تحلیل هایی در خصوص اقتصاد کشور ارائه شده است.

دکتر لاریجانی در این رابطه افزود: باید نگاه واقع بینانه ای به وضعیت اقتصادی کشور داشته باشیم تا پایه ای برای حل مسائل بشود، نکات مثبتی در این گزارش از این لحاظ که منابعی در کشور وارد شده که فضا را برای عادی شدن همکاری های بانکی در سال گذشته بیشتر فراهم کرده است.

وی افزود: در گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص اقتصاد کشور، نکات مثبتی از روند اقتصادی بیان شده است اما نکات منفی نیز از لحاظ برخی از مولفه ها وجود دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: با توجه به اینکه آمریکایی ها در برجام خلاف اخلاق و ضوابط و تعهدات بین المللی عمل کرده اند که البته از گذشته نیز این موضوع بوده است اما بطور رسمی آمریکایی ها از برجام خارج شده اند که این حرکت مقداری در شرایط کشور از لحاظ نوع سرمایه گذاری تاثیرگذار بوده از این رو تمهیداتی در حال اتخاذ بوده و بر همین اساس مذاکراتی در حال انجام است.همچنین باید براساس رفتارهای ماه های آینده به یک چارچوب دقیق تری برسیم.

دکتر لاریجانی یادآور شد: در کتاب اقتصاد ایران در سال 96 گزارشی جامع در خصوص مسائل اقتصادی سال گذشته مطرح شده و می تواند پایه ای برای تحلیل های اقتصادی باشد که از مرکز پژوهش های مجلس برای تدوین این کتاب قدردانی می کنم.

لازم به ذکر است دکتر لاریجانی از کتاب «اقتصاد ایران در سال 96» رونمایی کرد که در این مراسم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و تعدادی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.

برچسب ها

اخبار ویژه، اقتصاد ایران، انتشار کتاب