خادمی:

ضرورت توجه بیشتر به مقوله انرژی های تجدیدپذیر

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید با توجه به توان و امکاناتمان در داخل کشور انرژی های خورشیدی و بادی را مورد بهره برداری و استفاده قرار دهیم.

  خانه ملت؛ هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اینکه اولویت کشور توسعه کدام نوع از انرژی است، اظهار کرد: ما باید از تمامی منابع انرژی موجود در کشور به نحو احسن استفاده کنیم و خام فروشی در انرژی های فسیلی را کنار بگذاریم.

وی افزود: انرژی های پاک که به محیط زیست آسیب نمی رسانند مانند انرژی های خورشیدی و بادی را باید با توجه به توان و امکاناتمان در داخل کشور مورد بهره برداری و استفاده قرار دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه افزایش تولید سوخت های فسیلی پیش بینی شده، اما در این راستا که بتوانیم آنها را به فرآورده هایی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل کنیم.

خادمی ادامه داد: برای استفاده از انرژی های بادی و خورشیدی نیز برنامه هایی درنظر گرفته شده اما چندان در این زمینه موفق عمل نکرده ایم، لذا با توجه به اینکه سوخت فسیلی ارزان قیمت و فراوان در دسترس ماست از این سوخت ها به عنوان ساده ترین راه دسترسی به انرژی استفاده می کنیم.

وی بیان کرد: ما باید حداقل سالی 5 هزار مگاوات برق تولید کنیم و این هدف در برنامه پنجم توسعه نیز درنظر گرفته شده بود، اما متاسفانه به جز یک سال در 4 سال دیگر نتوانستیم این میزان پیش بینی شده را تولید کنیم.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر در برنامه ششم توسعه نتوانیم سالی 5 هزار مگاوات برق تولید کنیم حتما در چند سال آینده مشکلاتی از قبیل خاموشی در کشور فراگیر خواهد شد.

خادمی با بیان اینکه باید از همه انرژی ها استفاده بهینه بکنیم و به دنبال انرژی هایی با مزیت اقتصادی باشیم، تصریح کرد: واقعی شدن قیمت انرژی منجر به حفظ ارزش های آن می شود زیرا در حال حاضر به دلیل ارزان بودن انرژی مصرف درستی از آن صورت نمی گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی فسیلی، انرژی های تجدید پذیر، اولویت بندی، مجلس شورای اسلامی