برزگر کلشانی پس از قرائت گزارش کمیسیون تولید ملی:

اولین راهکار حمایت از تولید داخل باور به تحقق اصل ۴۴ است

نماینده مردم سلماس در مجلس اولین راهکار حمایت از تولید داخل را باور به تحقق اصل ۴۴ دانست.

  خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 23 خردادماه) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: اولین راهکار حمایت از تولید داخل باور به تحقق اصل 44 است. باید عدالت را پیشه کار خود قرار داد و مسیرها را برای رسیدن به سند چشم انداز توسعه هموار کرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با وضع قوانین جدید و اصلاح قوانین قدیم و نظارت دقیق در تحقق اصل 44 قانون اساسی می تواند موثر باشد، گفت: همچنین دولت با اجرای این اصل و قوه قضائیه نیز با مساعدت های لازم باید مردم را تشویق کنند تا وارد عرصه کارساز تولید شوند.

وی با انتقاد از اینکه بخش خصوصی توان ورود به برخی پروژه ها را ندارد، افزود: علت این موضوع یا توان مالی ضعیف یا قوانین دست و پاگیر است که بخش خصوصی انگیزه ای برای ورود به طرح های بزرگ را ندارد بنابراین می طلبد تمامی قوا انگیزه لازم را ایجاد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه باید از مشوق های صادراتی استفاده شود، تصریح کرد: سود بانکی باید پایین باشد.

برزگر کلشانی با یادآوری اینکه یکی از کارهای اساسی در امر اصل 44 آموزش عالی است، گفت: بدون توجه به بازار کار ارتباط لازم را نمی توان با صنعت برقرار کرد متاسفانه جوانان نه توان کار کشاورزی را دارند و نه جایی برای کار، به اندازه کافی منابع ملی، ثروت های خدادادی و نیروی کار کمی و کیفی در کشور وجود دارد اما مهم مدیریت منابع و نیروی انسانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از اینکه اغلب تولیدات داخل مورد حمایت قرار نمی گیرند، ادامه داد: شاه بیت اقتصاد مقاومتی تولید است، متاسفانه تولیدات صنعتی از نظر کیفیت توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را ندارند، یکی از عوامل موانع تولید مسائل سیاسی کشور، منطقه و جهان است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از نیروهای بازنشسته در پست های کلیدی فرصت را از جوانان با انگیزه گرفته، افزود: باید بسترهای لازم برای حضور جوانان فراهم شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل 44 قانون اساسی، افزایش تولید پایدار، اقتصاد مقاومتی، مجلس شورای اسلامی