محمدی مطرح کرد:

خطر افزایش گرایش دانش آموزان به علوم تجربی بیشتر شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد ثبت نام ۶۴۲ هزار داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی برای شرکت در آزمون سراسری ۹۷ بیانگر عدم تحقق اهداف طرح هدایت تحصیلی است.

   خانه ملت؛ داود محمدی  در خصوص ثبت نام تعداد ۶۴۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی برای شرکت در آزمون سراسری 97، گفت: این آمار بیانگر محقق نشدن اهداف پیش بینی شده در طرح هدایت تحصیلی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمار شرکت کنندگان آزمون سراسری بیانگر عدم هدایت تحصیلی و راهنمایی صحیح دانش آموزان است و وزارت آموزش و پرورش نتوانسته به درستی اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان تاثیرگذار است، ادامه داد: در این بین نیز دیدگاه خانواده‌ها به آینده کاری فرزندانشان نیز دارای اهمیت است و این امر در آمار مذکور مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه متاسفانه خطر افزایش گرایش دانش آموزان به رشته علوم تجربی از سال‌های گذشته حس میشد و اکنون این رقم چشمگیر است، تصریح کرد: این مهم در حالیست که امروزه به فارغ التحصیلان فنی و حرفه‌ای در کشور نیاز است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه در مجلس دهم تذکرات زیادی در خصوص اجرای طرح هدایت تحصیلی و ایجاد تعادل در بین داوطلبان رشته‌های تحصیلی به آموزش و پرورش داده شده است، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد وزارتخانه مذکور باید با همکاری سایر نهادها از جمله رسانه ملی آینده تحصیل در هر کدام از رشته‌های درسی را برای دانش آموزان ترسیم کند تا آینده سازان ایران بتوانند تصمیم درستی برای خودشان اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد از تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۴ داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری ۹۷ ، تعداد ۶۴۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، ثبت نام کردند./

برچسب ها

آزمون های سراسری، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، دانش آموزان، مجلس شورای اسلامی