ابراهیمی مطرح کرد:

افزایش قیمت کاغذ بلای جان فرهنگ کتابخوانی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد افزایش قیمت کاغذ و تلاطم بازار نشر با ترویج فرهنگ کتابخوانی در تضاد است و تاثیر منفی در حوزه فرهنگ خواهد گذاشت.

   خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی در رابطه با افزایش قیمت کاغذ و تلاطم بازار کتاب و نشر، گفت: متاسفانه حوزه نشر طی سالیان گذشته با مشکلات و دغدغه‌های زیادی از جمله گرانی کاغذ مواجه بوده که این مهم تاثیر منفی بر رشد مناسب این عرصه داشته است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ناشران زیادی به دلیل نوسانات قیمت کاغذ دچار ضرر شده‌اند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که هر چقدر قیمت در این حوزه افزایش یابد، محصول تولیدی نهایی نیز گران‌تر شده و این به معنای کاهش قدرت خرید مصرف کننده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون سرانه مطالعه در کشورمان دارای جایگاه خوبی نیست و باید برای بهبود آن فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم، ادامه داد: بر این اساس باید زمینه قرار گرفتن کتاب در سبد خانوار را فراهم کرد اما با توجه به تلاطم موجود در بازار کاغذ و نشر نمی‌توان به این هدف مهم دست یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه شوک‌های وارده با بازار نشر نتایج بدی در پی خواهد داشت و این مهم بر حوزه فرهنگ تاثیر منفی خواهد گذاشت، تصریح کرد: بنابراین باید با ارائه یارانه، کنترل بازار ارز و غیره زمینه بازگشت آرامش به این بازار را فراهم کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مسئولان مربوطه باید تدبیری برای ساماندهی بازار کاغذ و نشر کنند زیرا ادامه این روند به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز و پول، حوزه چاپ و نشر، مجلس شورای اسلامی، وضعیت نشر کتاب