کریمی انتقاد کرد:

افزایش قیمت دلار توجیهی برای گرانفروشی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:برخی کالاها با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود اما با نرخ بازار آزاد به دست مصرف کننده می رسد.

   خانه ملت؛ حمدالله کریمی با اشاره به رشد قیمت ها در بازار گفت:متاسفانه در مدت اخیر قیمت کالاها در بازار با رشد قابل توجهی روبرو شده و معیشت خانواده ها تحت تاثیر قرار گرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت در سال های گذشته به دلیل رکود اقتصادی و نوسانات نرخ ارز بخش تولید با مشکلاتی روبرو بوده و بطور طبیعی درآمد بسیاری از خانوارها با محدودیت روبرو شده است بطور مثال با وجود تمام تلاش ها میانگین افزایش حقوق در سال 97 حدود 10درصد بود.

افزایش قیمت دلار توجیهی برای گرانفروشی

نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی افزود:افزایش قیمت دلار توجیهی برای گرانی ها شده این در حالی است که تاثیرپذیری نرخ برخی کالاها از قیمت دلار کم بوده و نباید بازار مبنای تمامی قیمت گذاری ها را نرخ دلار قرار دهد.

کریمی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:دولت باید با برنامه ریزی و سیاست گذاری صحیحی در اقتصاد قیمت کالاها را در بازار کنترل کند و در زمینه تعیین نرخ اقلام خوراکی باید حساسیت ها بیشتر باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شود:مدیریت بر واردات کالا نیز بسیار مهم است چرا که شنیده می شود برخی کالاها که با دلار 4200 تومانی وارد کشور شده با نرخ بازار آزاد به دست مصرف کننده می رسد که این موضوع غیرقابل قبول است و باید وزارت صنعت و سازمان های نظارتی رسیدگی لازم را انجام دهند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز و پول، تأمین معاش، مجلس شورای اسلامی، مسائل اقتصادی