خبر

مسیر شما: اخبار تاثیر بهره برداری از معادن در کاهش بیکاری
تاثیر بهره برداری از معادن در کاهش بیکاری

نماینده مردم سراوان در مجلس با اشاره به نرخ بالای بیکاری استان با وجود دست نخوردگی بسیاری از معادن سیستان و بلوچستان،گفت: عدم ساماندهی مرزی مانع ایجاد رونق اشتغال است.

   خانه ملت؛ محمد باسط درازهی درباره وضعیت اشتغال در استان سیستان و بلوچستان، گفت: دست نخوردگی معادن استان سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیت تولید اشتغال در این حیطه نیازمند بازنگری است.

نماینده مردم سراوان،سیب،سوران و زابلی درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان یکی از پهنه‌های اساسی معادن در کشور است تصریح کرد: معادن طلا و آهن در استان سیستان وبلوچستان با همیاری وزارت صنعت و معدن و تجارت توسعه مند شود تا بتوان اقتصاد سیستان و بلو چستان را توسعه داد.

درازهی افزود: مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت دوبار از معادن استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند،اما تاکنون هیچ حرکت عملی در این راستا صورت نگرفته است و جواب قانع کننده ای نیز به عنوان وکلای مردم به بنده نداده‌اند.

بسیاری از معادن طلا بدون بهره وری کارآمد رها شده اند

وی ادامه داد: بسیاری از معادن طلا،سیمان،سنگ های زینتی،آهن،منگنز بدون بهره وری کارآمد رها شده اند؛بنابراین ما نمی دانیم نگاه دولت به استان سیستان و بلوچستان چگونه است.

نماینده مردم سراوان در مجلس با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان با مشکلاتی نظیر منابع آبی، اشتغال و بیکاری روبرو است تصریح کرد: باساماندهی مرزی در استان سیستان و بلوچستان،بیکاری به حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

درازهی افزود:معادن استان سیستان و بلوچستان نه تنها برای اشتغال استان بلکه برای اقتصاد اشتغال جنوب کشور نیز مفید است و این در حالی است که با سرمایه گذاری از استخراج معادن می توان علاوه بر اشتغالزایی برای کشور نیز ارزآوری را به همراه آورد.

نماینده مردم سراوان،سیب،سوران و زابلی در مجلس با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان با مشکلاتی نظیرمنابع آبی،اشتغال و بیکاری با مشکلات اساسی روبرو است،تصریح کرد:با ساماندهی مرزی در استان سیستان و بلوچستان بیکاری به حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

آمار بالای بیکاری در قبال دست نخوردگی بسیاری از معادن سیستان و بلوچستان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری درقبال دست نخوردگی بسیاری از معادن سیستان و بلوچستان رقم می خورد یادآورشد:عدم ساماندهی مرزی مانع ایجاد رونق اشتغال است./

نظر شما
مشخصات خبر