سعیدی مبارکه به خانه ملت پاسخ داد:

عوامل رکوردزنی شاخص بورس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تقویت بازار سرمایه تاکید کرد.

   خانه ملت؛ زهرا سعیدی مبارکه درباره وضعیت شاخص بازار بورس گفت: اینکه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات یکشنبه هفته جاری با افزایش سه هزار و 306 واحدی به عدد 102 هزار و 457 واحد رسیده، متاثر از چند عامل مختلف است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه باید بازار بورس کشور تقویت شود یک موضوع بدیهی است چرا که به نسبت سایر بازارها از شفافیت بیشتری برخوردار است البته باید شرایط به نحوی باشد که رشد شاخص متاثر از سودآوری شرکت ها باشد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در ماه های اخیر قیمت طلا و ارز به صورت نجومی با رشد روبرو شد این در حالی است که عامل رشد قیمت ها به مولفه های اقتصادی محدود نمی شود و سوداگران نیز در افزایش کاذب قیمت ها نقش داشتند.

تشریح دلایل رشد شاخص بورس

سعیدی مبارکه در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: حجم نقدینگی بالا رفته و این نقدینگی به سوی بازار سوداگری سوق داده شده این در حالی است که باید نقدینگی به بخش مولد در اقتصاد هدایت شود.

وی ادامه داد: موضوع هدایت نقدینگی به سوی بورس باید پیگیری شود چرا که حداقل می توان شرکت های تولیدی بورسی را از طریق بازار سرمایه تقویت کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نوسانات بازارهای موازی و برگزاری مجامع شرکت های بورسی و همچنین بحث تقسیم سود سهام در این ایام سال از دیگر موضوعاتی بوده که در رشد شاخص بورس نقش داشته است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، بازار بورس، شاخص بورس، مجلس شورای اسلامی