سالک کاشانی مطرح کرد:

اثر منفی سیستم دلالی در حوزه کاغذ

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد تشدید گرانی در بازار کاغذ و کتاب نتیجه عدم مدیریت صحیح تیم اقتصادی دولت است.

  خانه ملت؛ احمد سالک کاشانی در رابطه با افزایش قیمت کاغذ و تلاطم بازار کتاب و نشر، گفت: متاسفانه شاهد رشد بی‌سابقه کالاها در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه نشر هستیم که امری قابل تامل است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از تشدید گرانی‌ها به دلیل جنگ روانی داخلی و خارجی است، اظهار کرد: در این بین نیز نباید از عدم همسویی و همخوانی بخش مدیریتی اقتصادی کشور نیز غافل شد؛ به عنوان مثال اختلاف نگرش مسئولان تیم اقتصادی دولت نسبت به تعیین قیمت ارز مشهود است.

وی ادامه داد: متاسفانه مدیریت نامناسب اقتصادی زمینه سوء استفاده برخی سودجویان را فراهم می‌کند که این امر نیز در بازار نشر و کتاب نیز بروز می‌کند و اثر می‌گذارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید یادآور شد در کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با حضور چهار وزیر مرتبط دغدغه‌ها و مشکلات حوزه کاغذ و نشر بررسی و راهکارهایی مشخص شد اما متاسفانه سیستم دلالی در حوزه کاغذ در نشر اثر منفی را گذاشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید مدیریت و نظارت به طور همزمان در بازار نشر و کتاب انجام شود تا بتوان آشفتگی کنونی را کاهش دهیم و بتوانیم به روند مناسبی دست یابیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز و پول، حوزه چاپ و نشر، مجلس شورای اسلامی، وضعیت نشر کتاب