کوچکی نژاد:

اخذ شهریه در مدارس غیرانتفاعی نباید بی سر و سامان باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اخذ شهریه در مدارس غیرانتفاعی نباید بی سر و سامان باشد، بر ضرورت پیاده سازی الگوی مصوب مجلس در این خصوص تاکید کرد.

  خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد درباره وضعیت شهریه‌های مدارس غیرانتفاعی در کشور گفت: مدارس غیرانتفاعی نمی‌توانند هر گونه که بخواهند و به هر سلیقه‌ای از دانش آموزان شهریه دریافت کنند و از همین رو باید وزارت آموزش و پرورش نظارت ویژه بر اخذ شهریه از دانش آموزان در مدارس غیرانتفاعی داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اخذ شهریه از دانش آموزان در مدارس غیرانتفاعی بدون نظارت رها شود، تصریح کرد: شهریه‌ای برای برنامه‌های فوق برنامه در مدارس غیرانتفاعی تصویب شده است که این دستورالعمل مبنای اخذ شهریه از دانش آموزان است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه اصل 44 مخالفتی با فعالیت مدارس غیرانتفاعی ندارد، ادامه داد : افزایش امکانات آموزشی در مدارس دولتی در دستور کار قرار بگیرد؛ نباید به هیچ وجه در مدارس دولتی امکانات متفاوت برای دانش آموزان در نظر گرفته شود که به نوعی شاهد ایجاد فاصله طبقاتی باشیم.

این نماینده مجلس افزود: امکانات مدارس دولتی باید در حد استانداردهای آموزش افزایش پیدا کند تا شاهد ایجاد فاصله طبقاتی در امر آموزش نباشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: مدارس غیرانتفاعی باید بر مبنای نرخ مصوبه قانونی شهریه از دانش آموزان دریافت کنند؛ نه اینکه هرفردی به هر میزانی که می‌خواهد و می‌تواند از دانش آموزان بهای شهریه دریافت کند./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، قانون تأسیس و اداره مدارس، مجلس شورای اسلامی، مدارس غیرانتفاعی