زارع خبر داد:

ارائه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال روستایی

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، توضیحاتی پیرامون ارائه تسهیلات یک و نیم میلیارد دلاری اشتغالزایی ارائه کرد.

  خانه ملت؛ رحیم زارع با اشاره به ارائه تسهیلات یک و نیم میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغالزایی، گفت: براین اساس حدود 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود حدود 6 درصد برای شهرهای زیر 10 هزار نفر، روستاها و عشایر اختصاص یافته است که فرآیند آن با طرح های زودبازه تفاوت دارد، چراکه در طرح های زودبازده نظارت ضعیف بوده و در امکان سنجی طرح ها دقت نمی شد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، افزود: طرح های حوزه اقتصاد دانش بنیان، حوزه اقتصاد مقاومتی و طرح هایی برای افزایش بهره وری آب با اولویت عشایر و روستا می تواند تحولات خوبی در حوزه اشتغال به ویژه حمایت از بخش خصوصی ایجاد کند.

در طرح های زودبازده منابع صندوق توسعه ملی به سازمان مدیریت پرداخت می شد

وی با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی دو خروجی توانمندی بخش خصوصی و ایجاد اشتغال را به همراه دارد، ادامه داد: باید بر روی ارائه تسهیلات نظارت کرد تا افرادی که در شهرها زندگی کرده و بازنشسته شده اند منابع را اخذ نکرده و سپس در محل مورد نظر هزینه نکنند تا این طرح نیز به سرنوشت طرح های زودبازده دچار نشود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: چهار بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را پرداخت می کنند و یک طرح ممکن است 100 میلیون تومان و یک طرح یک میلیارد تومان تسهیلات اخذ کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در طرح های زودبازده منابع صندوق توسعه ملی به سازمان مدیریت پرداخت می شد، تصریح کرد: در حال حاضر منابع به نظام بانکی پرداخت شده و نظام بانکی نیز بر روند اجرای آن نظارت انجام می کند که احتمال خطای آن بسیار کم است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زایی، اعطای تسهیلات، تعاونی تولید روستایی، مجلس شورای اسلامی