سلیمی تشریح کرد:

نگاهی به سیر اختلافات سیاسی آمریکا و قاره سبز

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد برجام اروپایی پیرو سیاست های ایالات متحده است از این رو نباید اجازه دهیم فرصت های کشورمان در این توافقنامه از بین برود.

   خانه‌ ملت؛ اصغر سلیمی در واکنش به هشدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه اکنون برجام با از دست دادن نقطه تعادلی خود در آی سی یو است، گفت: متاسفانه باید اذعان کرد که اروپایی ها همواره پیرو سیاست های ایالات متحده آمریکا گام برداشته اند و این امر در مواجه با برجام نیز در حال تکرار شدن است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاید در نگاه افکار عمومی اروپایی ها هم اکنون با آمریکا در جنگ اقتصادی بسر می برند، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که قاره سبز با آمریکا منافع سیاسی مشترکی دارند و موضوع مذکور صرفا نمایشی برای امتیازگیری بیشتر از یکدیگر است.

وی با بیان اینکه روند مذاکرات برجام اروپایی طولانی شده و کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه باید هر چه سریع تر تکلیف خود در مواجه با این توافقنامه مشخص کنند، ادامه داد: در زمان اجرای مفاد برنامه جامع اقدام مشترک با حضور آمریکا، فواید زیادی عاید کشورمان نشد و هم اکنون نیز صرفا فرصت ها در حال از دست رفتن است لذا باید این توافقنامه به نتیجه مشخصی برسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی ها در گذشته نیز با آمریکا اختلاف نظر بر سر تحریم کوبا پیدا کردند و این امر سبب شد قاره سبز با درنظر گرفتن قوانین مشخصی از تحریم شرکت هایی که در کوبا فعالیت می کردند جلوگیری کند؛ بنابراین باید اذعان کرد اگر اروپا بخواهد برجام حفظ شود باید همانند سال های گذشته دست به اقدام عملی بزند و با اراده سیاسی صرف نتیجه ای بدست نمی آید.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان وزارت امور خارجه باید توجه کافی و جدی در روند مذاکرات داشته باشند تا روند مذاکرات بیش از این طولانی نشود، خاطرنشان کرد: بر این اساس به نظر می رسد نیاز به در نظر گرفتن تدابیر مشخصی برای از بین رفتن احتمالی برجام وجود دارد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی