صفاری نطنزی:

آمریکا حاضر به توقف تحریم های کره نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر مذاکرات نمایشی ترامپ و جونگ اون با هدف انحراف افکار عمومی دنیا، گفت: نه تنها کره شمالی آمادگی توقف دستاوردهای هسته ای را نداشت بلکه آمریکایی ها هم حاضر توقف همه تحریم ها نبود.

   خانه‌ ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی در خصوص تحریم مجدد کره شمالی از سوی آمریکا و تاکید ترامپ بر اینکه کره شمالی هنوز تهدید بزرگ اتمی برای واشنگتن است، گفت: سرانجام مذاکرات آمریکا و کره شمالی از ابتدا قابل پیش‌بینی بود، آمریکایی‌ها نمایشی برای انحراف افکار عمومی دنیا به راه انداخت حال آنکه به لحاظ محتوایی تفاهمی حاصل نشد.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون سند و تفاهمی را امضا نکردند و با به جریان انداختن مذاکره نمایشی، برای افکار عمومی خوراک تهیه کردند. زیرا نه تنها کره شمالی آمادگی توقف دستاوردهای هسته‌ای و تقدیم آن به آمریکا را نداشت بلکه آمریکایی‌ها هم حاضر به کنار گذاشتن همه تحریم‌ها علیه کره شمالی نبود.

وی افزود: موضع اخیر آمریکایی‌ها و تمدید وضعیت اضطراری ملی علیه پیونگ یانگ برای یک سال دیگر به معنای عدم دستیابی دو طرف به تفاهم مشترک است، در صورت حاصل توافق دررابطه با تحریم‌ها کوتاه می‌آمدند، ضمن آنکه آمریکا هم پس از آن کره شمالی را یک تهدید امنیتی و اتمی قلمداد نمی‌کرد.

صفاری نطنزی یادآور شد: ترامپ پس از اتمام مذاکرات دوجانبه تاکید کرد که کره شمالی دیگر تهدیدی هسته‌ای علیه آمریکا به شمار نمی‌رود اما در کوتاه مدت پس از مذاکرات مجدد تصمیم به تحریم این کشور گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت آمریکا منافع خود را در نظر می‌گیرد و از این رو معتقد است که تحریم‌های سخت اقتصادی سابق آمریکا همچنان باید حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اعلام اینکه کره شمالی همچنان تهدیدی هسته‌ای علیه واشنگتن است، «وضعیت اضطراری ملی» علیه پیونگ یانگ را برای یک سال دیگر تمدید کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تحریم ها، توافق هسته ای، مجلس شورای اسلامی