رحیمی جهان آبادی:

کارنامه سیاه ایالات متحده در حفظ حقوق بشر

عضو فراکسیون امید در مجلس اعتقاد دارد اجرای سیاست جدا کردن فرزندان مهاجران از والدینشان در آمریکا، نشان دهنده کارنامه سیاه این کشور در حوزه حقوق بشر است.

  خانه‌ ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی در واکنش به اقدام ایالات متحده آمریکا مبنی بر اجرای سیاست جدا کردن فرزندان مهاجران غیرقانونی از والدینشان، گفت: آمریکایی ها بر خلاف ادعاهایشان، کارنامه سیاهی در حوزه حقوق بشر دارند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: باید اذعان کرد از زمان روی کار آمدن ترامپ، فشار بر مهاجران افزایش یافته است و این در حالیست که طبق قوانین حقوق بشر چنین اقدامی خلاف شأن انسانیت محسوب می شود.

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم با اشاره به اینکه دولت آمریکا چندی پیش از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد و این امر نشان می دهد این کشور برداشت صحیحی از واژه و مفهوم حقوق بشر ندارد، ادامه داد: همچنین نباید از یاد برد که آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره در لیست ناقضان حقوق بشر سازمان ملل نیز قرار داشتند و به نوعی این اقدام فرار از واقعیت ها تلقی می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آمریکا در حالی اقدام به اجرای سیاست جدا کردن فرزندان مهاجران از والدینشان می کند که همواره با استفاده از فضاسازی های رسانه های و ایجاد جو منفی علیه کشورهای دیگر، آنها را متهم به نقض حقوق انسان ها می کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته تحت فشارهای تبلیغاتی منفی آمریکا در حوزه نقض حقوق بشر قرار داشته است، خاطرنشان کرد: این مهم در حالی مطرح می شود که ایرانیان همواره استقلال خود را حفظ کرده و در مقابل درصدد حمایت از پناهجویان بوده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، دولت آمریکا اعلام کرده است از پنجم ماه مه، یعنی زمان اجرای رویکرد «تحمل صفر» در قبال پناهجویان تا نهم ژوئن، ۲۳۴۲ کودک را از سرپرستانشان جدا کرده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، حقوق بشر، رژیم صهیونیستی، مجلس شورای اسلامی، مهاجرت