حاجی بابایی بیان کرد:

پالس مثبت بسته حمایتی اروپا از ایران برای برجام

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی می گوید بسته حمایتی اروپا از ایران در راستای برجام نشان دهنده ظرفیت آنها برای تصمیم گیری مستقل از آمریکا است.

  خانه ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به بسته حمایتی اروپا از ایران در راستای برجام اظهار داشت: برای ارزیابی عملکرد اروپا در زمینه اروپا و حمایت از ایران در مسیر اجرای این توافق هسته ای باید کمی منتظر ماند، در این بازه زمانی شاهد هستیم که آنها تلاش خود را کرده اند؛ اما باید دید چه اندازه حرف و عملشان یکی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: با این حال بسته حمایتی اتحادیه اروپا از ایران در راستای برجام می تواند شروع خوبی باشد و در واقع نشان دهنده آن است که اروپا مستقل از آمریکا عمل می کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی، با بیان اینکه مواضع اروپا در مقابل ایران به تنهایی معنا پیدا نمی کند، بیان داشت: اروپاکه پیشینه طبیعی و قدرتمند و همچنین کشورهای قدرتمند و مردم متمدن و تاریخی دارد باید بگوید امروز کجا ایستاده و تا چه اندازه مستقل عمل می کند.

وی گفت: اروپا باید نشان دهد چه اندازه بدون آمریکایی ها اظهار نظر می کند، آنها باید خود را اثبات کنند، هر چند تصمیم اخیر اتحادیه اروپا نوید بخش آن است که اروپا می خواهد خود را اثبات کند با این حال باید منتظر تصمیمات بعدی و نحوه عملیاتی شدن آن باشیم.

حاجی بابایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه الزام حمایت بانک سرمایه ای اروپا از ایران سه پیام متفاوت دارد، اظهار داشت: این تصمیم با وجود تمام فشاری که آمریکا برای لغو برجام و فشار بر ایران داشت منفی نیست، از سوی دیگر آن را تصمیم مثبت اروپا می دانیم هرچند که باید دید تا چه اندازه عملیاتی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین اروپایی ها بالاخره از خود اراده نشان دادند که حاکی از آن است که آنها این ظرفیت را دارند که روی پای خود بایستند و دیکته های غلط آمریکا را ننویسند./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، مجلس شورای اسلامی