بیگلری:

سقف تولید نفت اوپک افزایش نیافت

عضو هیئت رییسه کمیسیون بودجه مجلس، گفت: شاهد مدعای عدم افزایش سقف تولید نفت افزایش قیمت نفت با چند دلار در روزهای نخست پس از پایان اجلاسیه اوپک است.

   خانه ملت؛ محسن بیگلری با اشاره به اظهارنظر برخی کشورهای تولیدکننده نفت عضو اوپک درباره توافق اعضا برای افزایش سقف تولید نفت، گفت: در بیانیه اخیر همان سقف تولیدات سال 2016 بار دیگر مصوب شده است؛ اما برخی اعضای اوپک همچنان موضوع افزایش سقف تولید را مطرح می کنند در حالی که در بیانیه اخیر هیچ رقم و عددی بیان نشده است.

عضو هیت رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، که به همراه وزیر نفت در اجلاسیه اخیر اوپک حضور داشت، افزود: در این نشست تنها عنوان شده که برخی از کشورها که به میزان سهمیه سال 2016 تولید نکرده اند با افزایش تولید به سقف تعیین شده دست یابند.

اگر سقف تولید نفت افزایش یافته قیمت نفت کاهش می یافت

وی ادامه داد: کشورهای عضو اوپک نتوانستند در بیانیه اخیر این سازمان به ایران آسیب بزنند و مرد اول نفتی ایران توانست به خوبی مذاکرات اجلاسیه اخیر اوپک را هدایت و مدیریت کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شاهد مدعای عدم افزایش سقف تولید نفت افزایش قیمت نفت با چند دلار در روزهای نخست پس از پایان اجلاسیه اوپک است، یادآور شد: طرح مباحثی مبنی بر افزایش تولید کشورهایی همانند عربستان و روسیه خارج از سقف اوپک صحت ندارد و اگر این اتفاق رخ می داد، قطعا قیمت نفت کاهش می یافت.

کشورهایی همانند عربستان و روسیه به دنبال کاهش قیمت نفت بودند

وی افزود: کشورهایی همانند عربستان و روسیه به دنبال کاهش قیمت نفت بودند، لذا این افزایش قیمت نفت یعنی برد ایران و طرح مباحثی مبنی بر افزایش سقف تولید نفت در اجلاسیه اوپک به هیچ وجه صحیح نیست.

عضو هیت رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی اعضای اوپک همانند ونزوئلا توان تولید تا سقف تعیین شده را ندارند و تعداد کشورهایی که بتوانند این کمبود را جبران کنند اندک بوده و سقف جبران آن نیز کم است. /

برچسب ها

اخبار برگزیده، افت قیمت نفت، اقتصاد نفتی، عربستان، مجلس شورای اسلامی، کشورهای اوپک