تندگویان در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری:

آمادگی وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات مجلس ملی جوانان/ دولت دچار کهولت مدیریت شده است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر دولت دچار کهولت در مدیریت شده است و برای ارتقای جسارت و وجود خلاقیت در دولت ضرورت بهره گیری از جوانان احساس می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی تندگویان امروز (دوشنبه 11 تیرماه) در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری که در سالن همایش های مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، با تمجید از همکاری و تعامل مناسب مجلس و مرکز پژوهش ها با بخش جوانان وزارت ورزش عنوان کرد: در مجلس دهم با توجه به وجود فراکسیون جوانان تعامل مناسبی میان وزارت ورزش و مجلس صورت گرفت که این تعاملات بسیار سازنده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: متاسفانه لایحه دولت در رابطه با تفکیک بخش جوانان از وزارت ورزش برگشت خورد در حالی که نیاز است جمعیت جوان کشور که یک چهارم ظرفیت کشور را در اختیار دارند، یک نماینده مستقیم در دولت داشته باشند، حال مهم نیست این نماینده تحت چه عنوان در دولت حضور داشته باشد؛ وزیر باشد یا رئیس سازمان.

وی تصریح کرد: وقتی از جوانان سخن می گوییم در واقع در رابطه با آینده کشور صحبت می کنیم و انتظار داریم آینده کشور به نحوی جدی گرفته شود که بتوانیم در تصمیم گیری ها در دولت نماینده مستقیم داشته باشیم. البته در حال حاضر نیز ماموریت های ما کاملا مشخص است و با توجه به اینکه موضوع جوانان موضوعی فرابخشی است، انتظار داریم تمامی دستگاه ها و نهادها در این رابطه با وزارت ورزش و جوانان همراهی داشته باشند.

این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان با یادآوری اینکه به طور تقریبی 29 نهاد در ستاد ساماندهی امور جوانان، وزارت ورزش را یاری می دهند، اضافه کرد: مجلس و مرکز پژوهش ها نیز در این زمینه می توانند کمک مناسبی به وزارت ورزش بدهند.

وی تشکیل مجلس ملی جوانان را یکی از ضرورت های امروز جامعه جوان برشمرد و افزود: در این زمینه وزارت ورزش آمادگی برگزاری انتخابات در سراسر کشور را دارد و این موضوع مسئله ای است که خاستگاه جوانان است.

تندگویان گفت: وزارت ورزش در این زمینه تجربه بسیار خوبی دارد و پیش از این انتخابات مجامع استانی جوانان را با حضور گسترده جوانان برگزار کرده است.

وی بیان کرد: جوانان نیاز دارند مسائل و مشکلات خود را در قالب لوایح و طرح های تخصصی و مختص خودشان در مجلسی تحت عنوان مجلس ملی جوانان طرح و از این طریق به نتیجه برسانند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه همواره سعی کرده ام نماینده جوانان در دولت باشم تا نماینده دولت در میان جوانان، اذعان داشت: در زمینه قوانین و مقررات در چند حوزه مجلس می تواند برای جوانان موثر واقع شود که یکی از مهمترین آنها روانسازی تسهیلات برای اشتغال جوانان است.

تندگویان تصریح کرد: انتصابات در حوزه های مختلف نیز باید به گونه ای باشد که از جوانان بیش از پیش استفاده شود و به گونه ای کشور اداره شود که اعتماد به جوانان بازتعریف شود. همانطور که عنوان شد در ابتدای انقلاب میانگین سن کابینه دولت شهید رجایی 45 سال بود و مهمترین پست این دولت یعنی وزارت نفت به جوان 29 ساله ای به نام شهید تندگویان داده شد که با موافقیت و نثار جان خود این سنگر را حفظ کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر دولت دچار کهولت در مدیریت شده است و برای ارتقای جسارت و وجود خلاقیت در دولت ضرورت بهره گیری از جوانان احساس می شود./

برچسب ها

اخبار ویژه