کولیوند مطرح کرد:

درخواست کمیسیون شوراها برای بررسی اصل هشتاد و پنجی طرح جامع مدیریت شهری

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به ورود کمیسیون به بررسی طرح جامع مدیریت شهری، گفت: در صورت موافقت نمایندگان این طرح به صورت اصل ۸۵ قانون اساسی بررسی می شود.

خانه ملت؛ محمدجواد کولیوند در توضیح نشست امروز سه‌شنبه (12 تیرماه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح جامع مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت، درخواست بررسی طرح به صورت اصل 85 قانون اساسی در صحن مطرح شده لذا منتظر نتیجه رأی گیری هستیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که بررسی و تصویب این طرح به کمیسیون شوراها واگذار شود از جلسه بعد وارد جزئیات طرح خواهیم شد.

وی افزود: طرحی دیگر در مورد الحاق یک تبصره به قانون تاکسیرانی در کمیسیون مطرح شد؛ با توجه به اینکه سازمان حمل و نقل و شهرداری‌ها وظایفی در حوزه نظارتی بر تاکسی‌ها انجام می‌دهد اما وظایفی هم بر عهده اتحادیه‌ها گذاشته شده اند. این تبصره تاکید داشت تا وظایفی به قانون تعاون واگذار و از آن طریق اختیارات به تاکسیرانی واگذار شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با وجود موافقت‌ها و مخالفت‌های مطرح در کمیسیون، طرح مذکور رد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده