برزگر کلشانی:

غُلو آمریکا برای یارکِشی سیاسی و اعمال تحریم علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکا برای یارکِشی سیاسی در راستای اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران غُلو می کنند.

   خانه‌ ملت؛ شهروز برزگرکلشانی در خصوص اعمال نخستین دور تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران طی ماه آتی و همراهی بیش از پنجاه کشور در این اقدام، گفت: به نظر می رسد آمریکایی ها ابتدا باید اسامی کشورهای همراهشان در این اقدام ظالمانه را منتشر کنند تا جایگاه، میزان ارتباطات و تبادلات مالی آنها با ایران مشخص شود.

ماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه شرکت های اروپایی در ایران سرمایه گذاری کرده و فعالیت می کنند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که اتحادیه اروپا نیز چندین مرتبه اقدام به موضع گیری شفاف علیه آمریکا و تاکید بر ادامه همراهی با ایران در برجام کرده است که این امر خلاف سیاست های ایالات متحده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال استقبال سوییس و اتریش از رییس جمهور کشورمان بیانگر بزرگنمایی آمریکایی ها در اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان و البته تعداد همپیمانانشان در این اقدام است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه منافع اقتصادی و ملی برای کشورهای مختلف دنیا اهمیت یافته نه صرفا اجرای سیاست های غرب خصوصا آمریکا، اظهار کرد: بنابراین دلیلی وجود ندارد وقتی شرکت بین المللی می تواند در امنیت کامل در ایران سرمایه گذاری کند و سود کلانی به دست بیاورد، از این اقدام خودداری کند و بخاطر ترامپ از بازار خوب کشورمان چشم بپوشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: همچنین آمریکایی ها طی ماه گذشته اقدامات خصمانه اقصادی علیه کشورهای مهم اقتصادی دنیا مانند چین و حتی اروپا اعمال کردند که این امر موجب بروز زمینه های جنگ اقتصادی مابین آنها شده است لذا به نظر می رسد وزارت خزانه داری آمریکا درصدد پیدا کردن راهکار برای جلوگیری از سقوط و نابودی اقتصاد کشورش باشد نه تحریم علیه ایران که به نتیجه مطلوبشان هم ختم نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت نخستین بسته تحریمی علیه ایران از چهارم آگوست (۱۳ مرداد) اجرایی می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، تحریم ها، مجلس شورای اسلامی