نعمتی خبر داد:

پیش نویس طرح دو فوریتی اقتصادی به نمایندگان ارائه شد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارائه پیش نویس طرح دو فوریتی اقتصادی به نمایندگان خبر داد.

   خانه ملت؛ بهروز نعمتی با اشاره به طرح دو فوریتی دولت درباره وضعیت اقتصادی کشور، گفت: اصرار مجلس بر این است که دولت دراین باره لایحه ارائه دهد؛ اما پیشنویس این طرح دو فوریتی در اختیار نمایندگان قرار گرفته است که نمایندگان تا فردا نظرات خود را در این باره ارائه می دهند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شده رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور مذاکراتی داشته باشد تا دولت در این باره لایحه ارائه دهد لذا اگر دولت لایحه خود را در این باره به مجلس ارائه ندهد مجلس طرح دو فوریتی را مطرح می کند.

وی با بیان اینکه طرح دو فوریتی تهیه شده با نظرات دولت مطابقت دارد، ادامه داد: نمایندگان دولت در جلسات تهیه طرح حضور یافته اند و نظرات دولت در این طرح اعمال شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصرار برای ارائه لایحه به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی است، یادآور شد: طرح دو فوریتی 24 ماده دارد اما به نظر می رسد لایحه دولت کمتر از متن مذکور است.

وی با بیان اینکه موضوعات ارزی، تورم، حرکت نقدینگی کشور به سمت تولید از جمله محورهای طرح دو فوریتی است، افزود: بحث تحریم ها، واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی نیز از جمله محورهای دیگر مطرح شده در طرح مذکور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه هدف از ارائه این طرح و رفاه کارت این بوده که قشر ضعیف جامعه در شرایط کنونی بیش از این آسیب نبینند، ادامه داد: البته رفاه کارت هنوز خام است و نظر دولت و وزارت کار برای تهیه این کارت ها در نظر گرفته شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح دو فوریتی فعلا در دستورکار مجلس قرار نمی گیرد تا زمانی که تکلیف ارائه لایحه دولت مشخص شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انحراف نقدینگی از بخش تولید، ساماندهی، طرح ها و لوایح، مجلس شورای اسلامی، مسائل اقتصادی