بروجردی در دیدار با سفیر چین:

زمان آن رسیده که قدرت های جهان در برابر زیاده خواهی های ترامپ بایستند

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین گفت: زمان آن فرارسیده کشورهای قدرتمند جهان بویژه چین در برابر زیاده خواهی ها و رفتارهای هنجارشکنانه ترامپ بیش از گذشته بایستند.

خانه ملت؛ علاالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: سیاست راهبردی مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و چین بر توسعه و گسترش ارتباطات در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در این راستا استقبال و حمایت می‌کند.

وی با اشاره به سیاست‌ها و تصمیمات غیرمنطقی دولت ترامپ در موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای خاطرنشان کرد: مجموعه تصمیمات غیرعقلانی و نابخردانه ترامپ در نهایت به ضرر آمریکا منتهی خواهد شد.

بروجردی تصریح کرد: زمان آن فرارسیده کشورهای قدرتمند جهان بویژه چین در برابر زیاده‌خواهی‌ها و رفتارهای هنجارشکنانه ترامپ بیش از گذشته بایستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تصمیم دولت چین در خرید نفت از ایران افزود: ظرفیت‌های فراوانی در زمینه‌‌های انرژی، کشاورزی و صنعتی در دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای منافع ملی دو ملت بهره برد.

وی در پایان بر تبادل هیأت‌های عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و چین و رایزنی‌ها مستمر در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد.

سفیر چین در تهران: سیاست‌های غیرمنطقی دولت آمریکا مانع از توسعه و چین و ایران نمی‌شود

در ادامه این دیدار پانگ سن سفیر چین در تهران، با تأکید بر سیاست دولت چین در توسعه همکاری‌ها در بخش‌های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران گفت: دیدارهای مستمر روسای جمهور دو کشور نشاندهنده عزم مقامات عالیرتبه چین و ایران با یکدیگر می‌باشد.

وی افزود: سیاست‌های غیرمنطقی دولت آمریکا مانع از توسعه و گسترش مراودات میان چین و ایران نخواهد گشت.

سفیر چین در تهران اقدامات یکجانبه‌گرایانه آمریکا را نشان از روند نزولی این کشور دانست و افزود: چین و ایران با همراهی دیگران متحدان منطقه‌ای و بین‌المللی می‌توانند با اتخاذ تصمیمات درست و منطقی در برابر سیاست‌های سلطه‌‌‎گرایانه آمریکا رویارویی کنند.

پانگ سن در پایان بر اجرایی شدن توافقات و عملیاتی شدن پروژه‌های مشترک اقتصادی و تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده