بختیار تاکید کرد:

افزایش اعتماد عمومی با انتشار اسامی شرکت های دریافت کننده ارز دولتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: انتشار لیست شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کردند منجر به شفافیت می شود که به دنبال آن اعتماد عمومی در جامعه افزایش می یابد.

خانه ملت؛ علی بختیار با اشاره به ضرورت تسریع در اعلام اسامی شرکت‌هایی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: هر جا که ما بیشتر در جهت شفافیت حرکت کنیم بهتر می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم. اعلام اسامی شرکت‌هایی که ارز دولتی نیز دریافت کردند با توجه به اینکه ارز امروز به یک موضوع مهم و دغدغه‌دار تبدیل شده است گام مثبتی در جهت شفاف‌سازی است.

وی در ادامه گفت: امروز خبرهایی منتشر می‌شود مبنی بر اینکه بعضی از شرکت‌ها بیش از ۱۷ میلیون یورو ارز دریافت کرده‌اند در حالیکه گفته شده تنها ۲.۵ میلیون یورو ارز به شرکت‌ها تخصیص می‌یابد. باید این لیست سریعتر اعلام شود چرا که منجر به شفافیت می‌شود. افزایش شفافیت به اعتماد عمومی کمک می‌کند و قطعا ما را به سمت حل مشکلات می‌برد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ادامه داد: ان‌شاءالله این کار با شفافیت لازم توسط بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و جهاد کشاورزی انجام شود.

به گزارش ایسنا؛ بختیار تصریح کرد: همچنین امروز خبرهایی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه افرادی یک کالا را ثبت سفارش کردند و به جای آن کالایی دیگر را وارد کردند. این کار تخلف است، چه از طرف دولت انجام شده باشد و چه از طرف هر فرد دیگری. انتشار لیست افرادی که ارز دولتی دریافت کردند می‌تواند به روشن شدن همه چیز و شفافیت کمک کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز مبادله ای، بازار پولی، ساماندهی، شفافیت اطلاعات اقتصادی، مجلس شورای اسلامی