قمی:

حذف سختی شغل نیروهای شاغل در آموزش و پرورش بی انصافی است

عضو کمیسیون آموزش در مجلس خواستار آن شد که مسئولان وزارت آموزش و پرورش با رایزنی با مقامات دیوان محاسبات در خصوص بند سختی شغل، شرایط را به حالت اولیه بازگردانند.

  خانه ملت؛ محمد قمی با انتقاد از حذف بند سختی شغل در احکام نیروهای شاغل در آموزش و پرورش و کاهش 30 درصدی در این بند برای فرهنگیان گفت: هر بندی که در احکام فرهنگیان و نیروهای شاغل در آموزش و پرورش آمده، نباید حذف یا کاهش پیدا کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در سال جاری بندهای مربوط به پرداخت حق عائله‌مندی به معلمان زن مجرد و هم‌اکنون نیز بند مربوط به سختی شغل از حقوق شاغلان در آموزش و پرورش حذف شد و این بند برای فرهنگیان نیز 30 درصد کاهش یافته‌ است و با توجه به پایین بودن حقوق فرهنگیان و سطح درآمد این قشر زحمکتش، حذف این بند بی‌انصافی است.

وی ادامه داد: رأیی که دیوان محاسبات مبنی بر حذف یا کاهش بند سختی شغل فرهنگیان و نیروهای شاغل در آموزش و پرورش اتخاذ کرده، نباید غیرکارشناسی باشد و از جهت دیگر باعث ایجاد نارضایتی در آنها شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم با تأکید براینکه شغل معملی که به نوبه خود، بسیار سخت است و اگر بندی از گذشته به عنوان سختی شغل در احکام فرهنگیان درج شده، کارشناسی شده بوده، بیان کرد: نباید از جانب دیوان این بند برای شاغلان در آموزش و پرورش حذف و برای فرهنگیان کاهش می‌یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شایسته است که مسئولان وزارت آموزش و پرورش با رایزنی با مقامات دیوان محاسبات در خصوص این بند، شرایط را به حالت اولیه بازگردانند و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز برای رفاه بیشتر فرهنگیان و بالا رفتن حقوق آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، افزایش رفاه اقتصادی، حقوق معلمان، مجلس شورای اسلامی