بختیار:

ریشه مفاسد اقتصادی به نبود شفافیت مالی باز می گردد

نماینده مردم گلپایگان گفت: جو عمومی جامعه از فساد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در واقعیت اتفاق می افتد.

  خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با تأکید بر ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: نظام اداری ما یک نظام بهم ریخته‌ای است که این موضوع ناشی از عدم شفافیت است.

وی با اشاره به اینکه ریشه مفاسد اقتصادی به عدم شفافیت مالی بازمی‌گردد، گفت: کشور‌هایی در زمینه سلامت اقتصادی از رتبه قابل توجهی برخوردارند که به سمت نظام اداری شفاف رفته‌اند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار تصریح کرد: برای شفافیت اقتصادی، لازم است که مردم در سامانه‌ای بتوانند میزان دارایی مسئولان ارشد کشور و خانواده‌هایشان را مشاهده کنند.

بختیار متذکر شد: البته ناگفته نماند که بنده قبل از دوران نمایندگی، حدود ۱۹ سال در حوزه بازرسی مسئولیت داشتم و بر اساس آن سابقه می‌گویم که جو عمومی جامعه از فساد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در واقعیت اتفاق می‌افتد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی با بیان اینکه میزان واقعی فساد با احساس و ادراک آن در جامعه فاصله زیادی دارد، خاطرنشان کرد: تنها تعداد اندکی از مسئولان کشور دچار مفاسد اقتصادی هستند، اما در اخبار و رسانه‌ها بزرگ‌نمایی می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، شفافیت، فساد اداری و اقتصادی، مبارزه با فساد، مجلس شورای اسلامی