کیان پور:

واهمه از قرار گرفتن جوانان با استعداد در مدیریت کلان کشور بی مورد است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نباید از قرار گرفتن جوانان خوشفکر و با استعداد در مدیریت کلان کشور ترس و واهمه ای داشته ایم.

   خانه ملت؛ مجید کیان پور بر ضرورت بهره گیری از توان جوانان در سکانداری کشور تاکید کرد و گفت: جوانان آینده سازان این مرز و بوم هستند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزایش نرخ بیکاری را یک تهدید جدی برای آینده کشور خواند و افزود: متاسفانه بسیاری از جوانان با استعداد کشور به دلیل نبود فرصت شغلی ناخواسته از سهیم شدن در توسعه و آبادانی کشور به دور مانده اند و این خود مصداق عینی نادیده گرفتن توان فکری جوانان در اداره امور کشور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم با تاکید بر ضرورت بهره گیری از توان فکری جوانان در سطوح مدیریت کلان کشور تصریح کرد: بنده بارها از طریق رسانه های مختلف بر این موضوع تاکید کرده و تاکید دارم که نباید از قرار گرفتن جوانان خوش فکر و با استعداد در مدیریت کلان کشور هراس داشته باشیم، همه جوانان خوشفکر و توانمند باید فرصت حضور در سطوح مدیریت کشور را پیدا کنند و قرار گرفتن در این جایگاه نباید به یک گروه خاص محدود و منحصر شود.

کیان پور با اشاره به نقش جوانان در عرصه های مختلف گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی با فکر و اندیشه همین جوانان، عراق نتوانست حتی بر یک وجب از خاک این سرزمین مسلط شود، در همه سال های پس از جنگ نیز جوانان در کنار سایر اقشار مردم همواره با شور و شعور انقلابی در مقابل انواع توطئه ها و دسیسه ها ایستادند و اجازه ندادند به انقلاب آسیبی برسد بنابراین مدیران ارشد کشور باید قدردان این جوانان باشند و به آنان فرصت دهند تا استعدادهای شان را در مدیریت کلان کشور نیز نشان دهند.

وی افزود: این جوانان به دنبال برداشتن سهم شان از سفره انقلاب نیستند بلکه می خواهند دین شان را به انقلاب و کشور خود ادا کنند.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به معضل بیکاری در سطح کشور ادامه داد: علیرغم همه تلاش هایی که برای رفع این مشکل صورت گرفته است باید بگویم همه شرمنده مردم و به ویژه جوانان هستیم زیرا هنوز نتوانسته ایم برای رفع این مشکل اقدامی عاجل داشته باشیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با درخواست از همه مسئولین کشور برای کاهش نرخ بیکاری گفت: دولت و مجلس باید با هم و در کنار به دور از هر نوع سیاسی بازی به دنبال ارائه یک راهکار عملی برای رفع این مشکل باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال جوانان، افزایش بهره وری، سازمان ها و نهادهای فرهنگی، مجلس شورای اسلامی