رحیمی مطرح کرد:

اروپا مکانیسم حمایتی خود از حوزه نفت ایران در عرصه بین المللی را به صورت روشن و شفاف مشخص کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا باید برای تعهدات خود در دور جدید مذاکرات برجامی تضمین های لازم را به ایران ارائه کرده و مکانیسم حمایتی خود را از حوزه نفت و انرژی کشورمان در عرصه بین المللی به صورت روشن و شفاف مشخص کند.

  خانه ملت؛ علی‌رضا رحیمی با اشاره به الزامات و خصوصیات بسته پیشنهادی گروه 1+4 در بحث برجام گفت: نکته قابل توجه در بحث مذاکرات برجامی ما با اروپایی‌ها دادن اطمینان آنها به جمهوری اسلامی ایران در دو محور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اروپا باید برای تعهدات خود در دور جدید اجرای برجام تضمین‌های لازم را به جمهوری اسلامی ایران ارائه کند و دیگر آنکه آنها مکانیسم حمایتی خود را از حوزه نفت و انرژی ایران در عرصه بین‌المللی که بارها در بیانیه‌های خود اعلام کرده‌اند را به صورت روشن و شفاف مشخص کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بیانیه مشترک کمیسیون برجام بعد از مذاکرات ایران با اتحادیه اروپا حاوی مطالب قابل توجهی بود که به نوعی نتیجه مذاکرات را منعکس می‌کرد، افزود: اگرچه موارد قابل توجهی در حوزه‌های اقتصادی و تجاری در این بیانیه مطرح شده بود اما ظاهرا هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب برای تامین منافع حداکثری ایران فاصله وجود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته هنوز بسته پیشنهادی اروپا‌یی‌ها درباره حفظ برجام توسط مسئولان مربوطه در جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار نگرفته است و قاعدتا بعد از بررسی بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا تصمیم رسمی کشورمان اعلام خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، منافع ملی