محمدی:

نیازی به پیش بینی ردیفی خاص برای حمایت از دانش آموزان اتباع نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مشکلات غیرآموزشی مانند تهیه لوازم التحریر و پول سرویس و کفش تنها مختص دانش آموزان اتباع بیگانه نیست، حمایت از آنها را نیازمند ردیفی خاص ندانست.

   خانه ملت؛ داود محمدی دسترسی کودکان اتباع بیگانه به مدارس و تحصیل را مطلوب خواند و گفت: بعد از پیام رهبری به مسئولان در مورد ثبت‌نام تمامی دانش آموزان اتباع بیگانه در مدارس فعالیت آموزش و پرورش گسترده‌تر و درصد بالایی از کودکان در مدارس ثبت نام شدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دانش آموزان خارجی مانند دانش آموزان ایرانی از تمامی امکانات آموزشی و تحصیلی استفاده می‌کنند و شرایط تحصیل آنها یکسان است البته مشکلات غیرآموزشی مانند تهیه لوازم التحریر و پول سرویس و کیف و کفش تنها مختص اتباع بیگانه نیست بلکه برخی خانواده‌های ایرانی نیز برای تهیه این ملزومات بامشکل مواجه هستند؛ هر چند خیرین برای تامین مایحتاج دانش آموزان همکاری موثری داشته و در این راستا به خوبی عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در محله شهر قائم قم اغلب دانش آموزان مدارس افغانستانی هستند، ادامه داد: این در حالی است که برای پیشگیری از برخی مسائل باید تعداد دانش آموزان ایرانی نسبت به اتباع خارجی بیشتر باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر لزوم جذب کمک‌های بین‌المللی و ساماندهی کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات سد راه تحصیل و آموزش دانش‌آموزان اتباع بیگانه، گفت: ادارات کل اتباع بیگانه حمایت‌هایی از اتباع بیگانه دارند اما این حمایت‌ها و کمک‌ها جوابگو نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نیازی به پیش بینی ردیفی خاص برای حمایت از دانش آموزان خارجی نیست، تصریح کرد: باید کمک‌های خیرین، دفترمقام معظم رهبری، نهادهای بین‌المللی به خوبی جذب، ساماندهی و هزینه شود البته دستور تشکیل کارگروه ویژه تحصیل اتباع از سوی وزیر آموزش و پرورش در این رابطه می‌تواند کارساز باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران استانی باید با برنامه‌ریزی مناسب راهکارهای اصولی را برای رفع مشکلات آموزشی و غیرآموزشی کودکان ایرانی و خارجی داشته باشند و تبعیضی میان دانش آموزان قائل نشوند./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اتباع بیگانه، اخبار برگزیده، دانش آموزان، مجلس شورای اسلامی