قربانی:

مردم محتکران و گرانفروشان را به تعزیرات حکومتی معرفی کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از مردم خواست محتکران و گرانفروشان را به تعزیرات حکومتی معرفی کنند.

   خانه ملت؛ علی قربانی با اشاره به افزایش شکایت مردم از عدم فروش کالاها توسط فروشندگان اظهار داشت: دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی باید به جد به موضوع احتکار وارد شوند و با افزایش نظارت جلوی سوء استفاده افراد را بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه هنوز تحریم ها اجرایی نشده است، ادامه داد: تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران از نیمه مرداد ماه آغاز می شود و شامل برخی کالاها می شود، پیش از این نیز ما تجربه تحریم ها را داشتیم بنابراین نباید اجازه دهیم عده ای از این شرایط سوء استفاده کنند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: عده ای با ترساندن مردم بازار را به تلاطم انداخته اند و با این فکر که ممکن است در آینده دچار مشکل شویم دست به احتکار و گران فروشی زده اند که باید به طور جدی دستگاه های نظارتی ورود کنند.

وی با اشاره به نقش مجلس برای مدیریت فضای اقتصادی کشور، بیان داشت: مجلس می تواند با قاطعیت از قوه قضاییه و وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بخواهد به موضوع گران فروشی و تعزیرات ورود کنند تا اجازه سوء استفاده عده ای از شرایط کنون داده نشود.

قربانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تحریم ها در دو مرحله اعمال می شود، اظهار داشت: تحریم های مرداد و آبان ماه اعمال می شود و در خصوص کالاهای نفتی و ارتباطی به کالاهای مصرفی در بازار ندارد که اکنون شاهد چند برابر شدن قیمت آنها یا احتکارشان باشیم، این اقدامات تاثیر روانی تحریم ها است و باید جلو آن گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم در صورت برخورد با گرانفروشی و محتکران آنها را به تعزیرات حکومتی و سازمان های استانی وزارت صنعت و معدن معرفی کنند تا با این افراد به طور جد برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران از افزایش شکایت مردم از عدم فروش کالاها خبر داده است./

برچسب ها

احتکار، اخبار برگزیده، تحریم ها، تخلفات اقتصادی، تلاش برای دادگستری و برخورد با متخلفین، مجلس شورای اسلامی