کمالی پور تشریح کرد:

نتیجه سوءاستفاده اسرائیل از روحیه خودفروختگی اعراب

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اسرائیل نقطه ضعف کشورهای اسلامی را پیدا کرده و با استفاده از روحیه خودفروختگی آنها اقدام به برخی اقدامات غیرانسانی علیه فلسطین می کند.

   خانه‌ ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به تصویب لایحه مناقشه‌برانگیز «دولت - ملت یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی است که با هر دسیسه ای برای خود تاریخ سازی می کند اما در واقع آنها ملتی رانده شده هستند که زمانی به یک سرزمین تحمیل شدند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یهودی سازی فلسطین اشغالی مغایر با حقوق بین الملل و حقوق شناخته شده ملت ها است، عنوان کرد: اسرائیل تا کنون خود را پایبند هیچ معیار بین المللی ندانسته و این حرکت نیز در راستای همان حرکات نژادپرستانه آنها است که سرزمین مادری افرادی که قرن ها در آنجا ساکن بوده اند، تصرف کند و رژیم جعلی و ساختگی خود را سیطره دهد.

وی در ادامه صرفا محکومیت از سوی نهادهای بین المللی و اتحادیه اروپا را مثمر ثمر ندانست و افزود: اسرائیل نقطه ضعف کشورهای اسلامی را پیدا کرده و با استفاده از روحیه خودفروختگی آنها اقدام به برخی اقدامات غیرانسانی می کند.

کمالی پور در ادامه تأکید کرد: اگر کشورهای عربی ید واحد می شدند هیچ گاه آمریکا قدس را پایتخت اسرائیل معرفی نمی کرد و سفارت این کشور را به بیت المقدس انتقال نمی داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز اسرائیل راه بهره برداری از کشورهای اسلامی را پیدا کرده و نهایت استفاده را از آن می کند و کشورهای اسلامی نیز باید منتظر باشند که بعد از فلسطین نوبت به اردن، مصر، لیبی و حتی عربستان می رسد تا در پروژه یهودی سازی قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ملت های مسلمان باید در زمان سکوت سران خود، جلوی خودکامگی اسرائیل را بگیرند، خاطرنشان ساخت: سال ها است که فلسطینیان با دست خالی می جنگند و هیچ گاه به اسرائیل اجازه نمی دهند تمام سرزمین آنها را تصرف کند و اسرائیل این خیال خام را به گور خواهد برد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیت المقدس، حقوق شهروندی، رژیم صهیونیستی، فلسطین اشغالی، مجلس شورای اسلامی