کیان پور:

فعالیت بی وقفه بنادر نیازمند توسعه حمل و نقل ترکیبی

عضو کمیسیون عمران مجلس، لازمه عدم توقف فعالیت بنادر در دوره تحریم ها را توسعه حمل و نقل ترکیبی خواند و گفت: تخصیص اعتبارت مصوب زمینه ساز اتصال شقوق مختلف حمل و نقل به یکدیگر است.

   خانه ملت؛ مجید کیان پور با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل ترکیبی اقدامی در راستای رشد اقتصادی کشور است، گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که علیه ایران اعمال شده باید بتوانیم از ظرفیت های شقوق مختلف حمل و نقل در راستای جبران کسری منابع استفاده کنیم.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بنادر کشور در دوره تحریم ها نیز توقف فعالیت نخواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه ایران کشوری با ثبات و امنیت در دنیا است بسیاری از کشورها از جمله در خاورمیانه، خاور دور و آسیا خواهان افزایش مراودات تجاری با ایران هستند از این رو باید از این فرصت استفاده کنیم.

تقویت دیپلماسی اقتصادی لازم است

کیان پور با تاکید بر اینکه علاقمندی کشورهای مختلف به انجام مراودات تجاری با ایران بر ضرورت توجه به شقوق مختلف حمل و نقل و همچنین تکمیل زیرساخت های آن تاکید دارد، تصریح کرد: شاید در تحریم های اخیر برخی کشورها مراودات خود را با ایران کاهش دهند؛ اما این دلیل نمی شود که بازارهای بالقوه دیگر را از دست بدهیم از این رو باید با تقویت دیپلماسی اقتصادی بازارهای دیگر را حفظ کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ایران کانون توجه بسیاری از کشورهای حاشیه دریای خزر و همچنین خلیج فارس است، گفت: ایران می تواند دروازه حمل و نقل کالاها برای کشورهای مختلف با کمترین هزینه و آسان ترین مسیر باشد.

تدوین بسته های سیاسی-اقتصادی کارآمد برای جذب بازارهای بین المللی نیاز است

وی با تاکید بر اینکه تدوین بسته های سیاسی-اقتصادی کارآمد برای جذب بازارهای بین المللی نیاز است، افزود: توسعه بنادر از حیث سخت افزاری و نرم افزاری لازمه جذب کشورهای مختلف برای مراودات تجاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر به علت عدم ارتباط شقوق مختلف حمل و نقل در ایران بسیاری از کشورها مسیرهای دیگری را برای جابه جایی بار و کالا انتخاب می کنند، تصریح کرد: توسعه حمل و نقل ترکیبی نیازمند اختصاص اعتبارات کافی است در غیر این صورت باید از عواید آن چشم پوشی کنیم.

اختصاص منابعی در بودجه 97 برای توسعه حمل و نقل در کشور

وی از اختصاص منابعی برای توسعه حمل و نقل از سوی مجلس در بودجه 97 کل کشور خبر داد و گفت: در قانون بودجه 97 کل کشور، و بودجه های سنواتی اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی برای توسعه حمل و نقل مصوب شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لازمه عدم توقف فعالیت بنادر در دوره تحریم ها توجه به تجهیز ناوگان حمل و نقل باری است در غیراین صورت جاذبه حضور در بازار ایران برای کشورهای خارجی کاهش می یابد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اختصاص اعتبارات ویژه، بنادر تجاری و شیلاتی، بودجه حمل و نقل، توسعه حمل و نقل، مجلس شورای اسلامی