حسنخانی:

غفلت از ظرفیت گردشگری روستاها

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس، بشرویه در مجلس با اشاره به بوم گردی هایی که در روستای کریت طبس ایجاد شده، گفت: ظرفیت گردشگری روستاها و مکان های بکر کشور از دید مدیران پنهان مانده است.

خانه ملت؛ محمدرضا امیرحسنخانی با اشاره به بوم‌گردی‌هایی که در روستای کریت طبس ایجاد شده است، گفت: بوم‌گردی‌ها راهی برای جذب گردشگر هستند که خوشبختانه بخش خصوصی برای گسترش این جاذبه در شهرستان طبس اقدامات لازم را انجام داده است.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: بوم‌گردی‌های بسیاری در روستای اسپک طبس موجود است و به دلیل جذابیت گردشگران زیادی جذب می‌کند یکی از دلایل این جذابیت را می‌توان سالم ماندن بخش زیادی از این روستا پس از زلزله طبس دانست به همین دلیل باید برای اقامت در بوم‌گردی‌های این روستا از مدت‌ها قبل آنها را رزور کرد.


وی بیان کرد: مسئولان شهرستان طبس معتقدند ظرفیت‌های جذب گردشگر این شهرستان باید به مردم معرفی شوند و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات لازم برای معرفی این مکان‌ها را انجام دهد و برای استفاده از این جاذبه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با بیان اینکه قلعه چیروک جاذبه بسیار مناسبی برای جذب گردشگر است، خاطرنشان کرد: روستای عشق‌آباد طبس نیز می‌تواند به رونق صنعت گردشگری کمک کرد چرا که بافت تاریخی و زیبایی دارد؛ اگرچه مناطق فردوس، سرایان، طبس و بشرویه محروم هستند اما می‌توان با ایجاد و تقویت زیرساخت‌های گردشگری نه تنها نیاز خود روستاها را تامین کرد بلکه به اقتصاد کشور نیز کمک بسزایی می‌شود.

وی با بیان اینکه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه مناطق بکر و زیبایی دارند، عنوان کرد: برای جذب گردشگر باید زیرساخت گردشگری مناسب ایجاد شود در روستاهایی که بوم‌گردی‌ها و امکانات مناسب ایجاد شد، اشتغالزایی افزایش پیدا کرده است به طور مثال تعدادی از خانواده‌هایی که از روستای پلوند در فردوس مهاجرت کردند به دلیل جاذبه کویر پلوند و جذب گردشگر مجددا به روستا بازگشته‌اند.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت روستاها و مکان‌های بکر کشور از دید مدیران پنهان مانده است، اضافه کرد: در صورتی که به این ظرفیت‌ها توجه شود می‌توانند به اقتصاد کشور کمک کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده