نانواکناری تشریح کرد؛

کنش و واکنش تهران و واشنگتن در حوزه صادرات نفت

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر برخورداری ایران از نفوذ بالا در امنیت معابر نفتی، گفت: اروپایی ها باید مانع اجرای تصمیمات ترامپ شوند.

خانه‌ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در توضیح نقش جمهوری اسلامی در امنیت صادرات نفتی حوزه خلیج فارس و توانایی در ایجاد مانع بر سر صادرات نفتی سایر کشورهای این منطقه، گفت: اگر قرار بر محدودیت ایران و اعمال فشار از سوی آمریکا در حوزه صادرات نفت ما باشد، جمهوری اسلامی هم به همان شکل می‌تواند مانع صدور نفت کشورهای حوزه خلیج فارس شود که یکی از آنها بستن تنگه هرمز و محله‌های عبور نفت است.

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران از توانایی لازم و نفوذ کافی در این محله‌ها و معابر برخوردار است بنابراین نباید مانع صدور نفت ایران شوند. وقتی ایران نتواند از منابع و امکانات خود استفاده نکند قطعا سایرین هم نمی‌توانند از آن بهره مند شوند.

وی افزود: دود آتشی که آمریکایی‌ها شعله ور می‌کنند قطعا به چشم خودشان می‌رود. بنابراین سایر کشورها نباید از این اقدام نابخردانه ترامپ متضرر شوند. اروپایی‌ها به عنوان اولین متضرران اعمال محدودیت نفتی علیه ایران باید مانع اجرای تصمیمات ترامپ شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت صادرات نفتی از توان و نفوذ بالایی برخوردار است، ایران اولین تشکیلاتی بود که توانست دزدان دریایی را در باب‌المندب سر جای خود بشاند، به همان شکل هم می تواند اقدامی کند تا ناامنی برای آنها رقم بخورد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده