شریف پور خبر داد:

بررسی تقاضای تفحص از سامانه نیما در کمیسیون اقتصادی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سامانه نیما در این کمیسیون خبر داد.

خانه ملت؛ عین الله شریف پور با اشاره طرح تحقیق و تفحص از سامانه نیما، اظهار داشت:تحقیق و تفحص از هر موضوعی حق مسلم نماینده یا جمعی از نمایندگان است، در خصوص سامانه نیما که مرتبط با ثبت سفارش ها است جمعی از نمایندگان درخواست تفحص داده اند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد: این در خواست به هیات رئیسه مجلس اعلام شده است و هیات رئیسه برای بررسی بیشتر موضوع، درخواست تفحص از سامانه نیما را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده است.

نماینده مردم ماکو در مجلس دهم شورای اسلامی، بیان داشت: کمیسیون اقتصادی در اسرع وقت موضوع درخواست تفحص از سامانه نیما را در دستور کار خود قرار می دهد و درخواست را با حضور نمایندگان مربوطه و وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی می کند.

وی با اشاره به روند بررسی تحقیق و تفحص، گفت: پس از استماع توضیحات وزیر، درخواست تحقیق وتفحص به رای گذاشته می شود اگر نمایندگان درخواست کننده قانع شدند موضوع از دستور کار خارج می شود و به اطلاع هیات رئیسه و رئیس مجلس می رسانیم.

شریف پور در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، عنوان کرد: اگر نمایندگان از پاسخ های وزیر قانع نشدند، موضوع درخواست تحقیق و تفحص از سامانه نیما برای تصویب کلیات به صحن علنی مجلس ارسال می شود تا پس از آن تیم تحقیق وتفحص آن تعیین شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد: هیچ یک از اعضای کمیسیون اقتصادی این تحفص را امضا نکرده اند و تا زمان بررسی موضوع در صحن علنی حقی در خصوص اعلام نظر در باره سامانه نیما ندارند، بلکه این حق مسلم نمایندگان درخواست کننده است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده