افتخاری:

دولت برای ساماندهی مسکن تعجیل کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تمرکز دولت به نوسازی بافت فرسوده بدون ارایه برنامه مشخص راه به جایی نخواهد برد، گفت: جدیت دولت در ارایه طرح جامع مسکن می تواند تکلیف این حوزه را مشخص کند.

خانه ملت؛ محمدمهدی افتخاری با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی بازار مسکن در نتیجه ضعف مدیریت بازار رخ داده است، گفت: تا زمانی که دولت به ارایه برنامه ای مدون در حوزه مسکن اقدام نکند، بهبودی در این حوزه حاصل نخواهد شد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برنامه های دولت توجه به بازآفرینی شهری بیش از پیش دیده می شود، افزود: در صورتی که دولت بتواند در این حوزه ورود جدی داشته باشد به طور حتم ضمن نوسازی واحدهای فرسوده، ساخت مسکن نیز رونق می گیرد.

تمرکز دولت بر نوسازی بافت فرسوده هزینه های ساخت مسکن را کاهش می دهد

وی با تاکید بر اینکه تمرکز دولت بر نوسازی بافت فرسوده هزینه های ساخت مسکن را کاهش می دهد، تصریح کرد: به طور حتم هزینه نوسازی مسکن در بافت فرسوده به مراتب کمتر از ساخت مسکن در واحدهایی همچون مسکن مهر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با ورود دولت به حوزه نوسازی بافت ناکارآمد شهری یک تیر چند نشان زده می شود، افزود: باید بدانیم که توفیق دولت در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیز نیازمند برنامه است که متاسفانه در این حوزه نیز تاکنون برنامه مشخصی ارایه نشده است.

دولت باید با برنامه ریزی مشخص وضعیت بازار مسکن را به سمت ثبات قیمتی هدایت کند

افتخاری با تاکید بر اینکه دولت باید با برنامه ریزی مشخص وضعیت بازار مسکن را به سمت ثبات قیمتی هدایت کند، گفت: در شرایط فعلی بازار مسکن بیش از هر چیزی با ضعف مدیریت صحیح درگیر بوده از این رو هر روز گرانی، رکود و تورم آن را احاطه می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ارایه هر چه سریع تر طرح جامع مسکن یکی از راهکارهای چارچوب گذاری در این حوزه با هدف ساماندهی نرخ ها است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده