محمودی مطرح کرد:

اصلاح قانون حمایت از خانواده حکم شمشیر دو لبه را دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از سوءاستفاده برخی برای دست درازی به مستمری زنان سرپرست خانوار تاکید کرد با اصلاح قانون حمایت از خانواده این قشر متضرر می شوند فرهنگسازی را تنها راه برون رفت از این مشکل دانست.

خانه ملت ؛ سمیه محمودی در مورد سوءاستفاده برخی از بند 3 ماده 48 قانون حمایت از خانواده که بر اساس آن زنان سرپرست خانوار مستمری دریافت می‌کنند به این صورت که از طریق طلاق صوری از این امتیاز بهره می‌برند، گفت: بی‌تردید انجام این گونه اقدامات باعث می‌شود که افراد به دست خود از این نوع امتیازها محروم شوند، چرا که وقتی این قانون برای افرادی که دارای این شرایط هستند، تصویب شده است تنها به این افراد که از طریق طلاق صوری سعی در ورود به این چرخه کنند می‌توان سوءاستفاده گر اتلاق کرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه بنده هم این موضوع را شنیده بودم که یک سری افراد با استفاده از هر راهی تلاش می‌کنند تا بتوانند تحت عنوان زنان سرپرست‌خانوار از این طریق مستمری دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: اگر در شرایط کنونی بخواهیم با اصلاح قانون حمایت از خانواده این امتیاز را حذف کنیم، قطعا زنان سرپرست خانواری که واقعا پشتوانه مالی ندارند و به این مبلغ نیاز جدی دارند با مشکلات معیشتی مواجه می‌شوند و اگر هم بخواهیم بر اجرای این قانون پافشاری کنیم این قبیل مشکلات ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در ارائه راهکار برای رفع این مشکل تصریح کرد: هم‌اکنون باید برای حل این مشکل تنها از طریق فرهنگسازی اقدام کرد، چرا که تشخیص اینکه فردی واقعا همسر دارد یا ندارد، امکانپذیر نیست./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده