خاتمی:

بسته ارزی به همراه بسته همدلی و اتحاد می تواند کارساز باشد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بسته ارزی، گفت ؛ کالاهای اساسی و دارو مشکل ارزی ندارند ؛ فقط مساله "نظارت" و "نظام توزیع کالا"ست.

خانه ملت؛ سید مرتضی خاتمی با اشاره به بسته ارزی،گفت: کالاهای اساسی و دارو مشکل ارزی ندارند ؛ فقط مساله "نظارت" و "نظام توزیع کالا"ست.

وی افزود: توزیع و رصد مناسب ، پدیده احتکار را منتفی و دسترسی مناسب مردم به داروهای مورد نیاز بر مبنای قیمت مصوب را فراهم می نماید .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود ادامه داد: بسته ارزی، برگشت به عقب و اقتصاد بازار است و می تواند از التهابات بکاهد .

وی با اشاره به اینکهانتظار شیوه آزمون و خطا را از دولت نداشتیم بیان داشت: این اشتباه هزینه های زیادی را بر کشور تحمیل کرد . البته از جمله دلایل این التهابات، سیاسی و مربوط به شروع تحریم ها بود؛ اما می توانستیم اوضاع را بهتر مدیریت نمائیم و فرصت سوء استفاده به فرصت طلبان و سوداگران را ندهیم؛البته شناسائی و برخورد با سوداگران بایستی توسط دولت و قوه قضائیه پیگیری گردد .

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: معیشت مردم در ماههای اخیر به چالش افتاده و مردم ناراضی هستند .نوسانات ارزی، اغنیاء را غنی تر و فقرا را فقیرتر کرد . این فاصله طبقاتی بسیار دردناک و آزار دهنده است . چه بسا قشر فقیر و متوسط برای رسیدن به قدرت چند ماه قبل ، باید سال ها تلاش کنند .

وی با تاکید بر اینکه این نابسامانی ها مشکلات روحی و روانی فراوانی ایجاد می کند و باعث ناهنجاری های اجتماعی می گردد . همچنین این نارضایتی ها بستر سوء استفاده دشمنان را فراهم می آورد، تصریحکرد: بی ثباتی در اقتصاد ابتدا بخش تولید را متاثر می کند . عدم تامین مناسب تجهیزات و مواد اولیه بخش تولید بسیار ضروری است . در شرایط تحریم استفاده از ظرفیت های داخلی می تواند تهدید را به فرصت تبدیل نماید . اما نیاز است در چنین شرائطی هوشیارانه و مدبرانه عمل نمود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در کنار بسته و سناریوهای اقتصادی باید از اروپا ، روسیه و چین خواست به تعهدات برجامی خود عمل کنند . خروج امریکا از برجام اعتبار امریکا را خدشه دار کرده است . مقاومت در مقابل ترامپ ، رفع تحریم ها را در پی خواهد داشت . در این بین ایجاد تسهیلات مالی و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور شرکت های اروپایی توان اقصاد را افزایش خواهد داد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده