حاجی دلیگانی:

مدیریت کلید ثبات کشور در شرایط تحریمی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، تاکید کرد: مدیریت درست در شرایط تحریمی به ثبات وضعیت سیاسی و اقتصادی ما کمک می کند و سبب ایجاد تعادل در کشور می شود.

خانه‌ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و حمایت اتحادیه اروپا از ایران، گفت: متاسفانه اروپایی‌ها به تعهدات خود پایبند نیستند، حال آنکه جمهوری اسلامی به تمام تعهدات برجامی خود پایبند بوده و آنها علی‌رغم وظایفی که بر عهده داشتند، تمام تعهدات خود را اجرا نکردند. بعد از خروج آمریکا از برجام هم سعی کردند با اعلامیه و بیانیه‌های متعدد اهداف خود را دنبال کنند، علاوه بر این قیود دیگری برای ایران تعیین کردند.

حمایت اروپای‌ها باید در عمل به ایران ثابت شود

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به رایزنی و برخی جلسات اخیر و اینکه آمریکایی‌ها در برخی موارد منافع اروپایی‌ها را تهدید کردند، اگر اروپایی‌ها در حمایت از ایران به ویژه در شرایط تحریمی جدی باشند، تاثیرگذار خواهند بود اما تلاش عملی آنها باید دیده شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های خوب داخلی اگر در شرایط تحریمی درست عمل کنیم، تحت فشار آمریکایی‌ها قرار نخواهیم گرفت. بسته ارزی جدید ارایه شده از فردا (16 مرداد) اجرایی می‌شود و این بسته بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد، متاسفانه عدم مدیریت درست در وضعیت اخیر به مشکلات دامن زده است.

سیاست اشتباه ارزی دولت موجب هدر رفت سرمایه‌های کشور شد

حاجی دلیگانی ادامه داد: تصمیم ارزی در اردیبهشت ماه اتخاذ شد و بنا بر آن به مردم اعلام شد که ارز 4200 تومانی ارایه می شود اما هم‌اکنون سیاست کاملا متفاوتی ارایه شده است که حدفاصل این دو سیاست سبب هدررفت صدها میلیون سرمایه کشور شد، رئیس‌جمهور هم در جریان پاسخ به سوال نمایندگان باید در این زمینه شفاف‌سازی کند زیرا تصمیم پیشین موجب به تاراج رفتن سرمایه ارزی کشور شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مدیریت درست در شرایط تحریمی به ثبات وضعیت سیاسی و اقتصادی ما کمک می‌کند و سبب ایجاد تعادل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای با ابراز تأسف از بازگشت تحریم‌های آمریکا، از اجرایی شدن قوانین مسدودساز برای مقابله با تحریم‌های آمریکا خبر داده و تأکید کردند که برای حفظ کانال مالی موثر با ایران و ادامه فروش نفت و گاز ایران، تلاش می‌کنند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده