امیرآبادی تشریح کرد:

شروط موثر بودن بسته ارزی بانک مرکزی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید بسته ارزی بانک مرکزی با شروطی موثر خواهد بود.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بسته ارزی جدید بانک مرکزی، اظهار داشت: به نظر می رسد بسته جدید بانک مرکزی موثر باشد با این حال لازم است که طرف عرضه کامل باز شود و عرضه به راحتی صورت گیرد؛ اما از سوی دیگر باید طرف تقاضا مدیریت شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، ادامه داد: اگر بخش تقاضا آزاد باشد حتما به مشکل می خوریم برای مدیریت بخش تقاضا باید ثبت سفارش ها کنترل شود تا اجناسی که در داخل با کیفیت تولید می شود در راستای حمایت از تولید داخل وارد کشور نشود.

تقویت بازار ثانویه سیاست های ارزی را موثر می کند

نماینده مردم قم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست ارزی می تواند موثر باشد، بیان داشت: یکی از نکاتی که باعث موثر بودن بسته ارزی می شود، تزریق ارز صادرکنندگان به خصوص صادرکنندگان دولتی، پتروشیمی ها و نفت به بازار ثانویه است، اگر چنین اتفاقی رخ دهد مشکلات ارزی چند ماه گذشته کشور برطرف می شود.

مجلس مخالف ارز 4 هزار و 200تومانی بود

وی با بیان اینکه مجلس مخالف ارز 4 هزار و 200تومانی بود، گفت: از زمانی که ارز دولتی مطرح شد و صدای مخالفت مجلس به گوش دولتی ها نرسید، 32 میلیارد دلار ثبت سفارش انجام و 11 میلیارد دلار ارز تامین شد که از این مقدار واردات حدود 3 میلیارد دلار کالای اساسی انجام شد، باقی کالاهای وارداتی در گروه های بعدی بود که دولت می توانست مانع ورود آن هابه کشور شود.

واردات کالاهای غیر ضروری ضربه مهلکی به بازار ارز وارد کرد

امیرآبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه واردات کالاهای غیر ضروری ضربه مهلکی به بازار ارز زد عنوان کرد: امیدواریم که بسته ارزی جدید بتواند خوب عمل کند، دولتی ها برای این بسته از کارشناسان بسیاری کمک گرفتند، کاش زودتر این مشاوره ها دریافت می شد.

صرافی ها می توانند پاسخگوی نیازهای ارزی خرد و مسافرتی باشند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به باز شدن صرافی ها بیان داشت: صرافی ها می توانند پاسخگوی نیازهای ارزی خرد و مسافرتی باشند نرخ ارز در صرافی ها درصد کمی بیشتر از بازار ثانویه خواهد بود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده