ذوالقدر:

تلاش در جهت اعمال بند سختی کار معلمان

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیگیری وزارت آموزش و پرورش برای اعمال بند سختی کار معلمان در حقوق آن ها خبر داد و گفت: دریافتی سختی کار حق معلمان است.

خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری وزارت آموزش و پرورش برای بازگشست ضریب سختی کار معلمان به فیش حقوقی آن‌ها، اظهار کرد: متأسفانه معلمان یکی از اقشاری بودند که در قانون افزایش حقوق به دلیل حذف ضریب سختی کار، حقوقشان تغییر چندانی نداشت لذا ضرورت دارد که این مهم برای معلمان محاسبه شود.

وی با اشاره به مشقات شغل معلمی، تصریح کرد: قطعا معلمان شامل اختصاص ضریب سختی کار می‌شوند و این ردیف باید به حقوق معلمان زحمتکش بازگردد.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریان افتادن طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، افزود: بطحایی یکی از وزرای پاسخگو است که قطعا با ارائه توضیحاتی در این باره بسیاری از نظرات را به سمت خود تغییر خواهد داد.


نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تصمیم در خصوص حذف ضریب سختی کار معلمان تصمیم دیوان عدالت اداری بوده است، افزود: در این زمینه آموزش و پرورش نیز به دنبال بازگشت این حق معلمان است تا در این شرایط اقتصادی مشکلی برای معلمان ایجاد نشود.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئله معیشت معلمان باید اولویت آموزش و پرورش باشد، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت معیشتی معلمان به هیچ عنوان مناسب نیست و مراجعات فراوانی در این خصوص به نمایندگان می‌شود که به وضعیت معیشت معلمان بیش از پیش توجه شود که بازگشت این ردیف نیز کمکی کوچک در راستای حمایت از معلمان است./
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، معلمان