راهکار ساماندهی بازار مسکن چیست؟

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت باید مانع سوداگری در بازار مسکن شود، گفت: تجدیدنظر در سیاست ها و تشدید نظارت ها در کنار ارایه بسته های حمایتی برای اتصال مصرف کننده به تولید کننده بدون واسطه لازم است.

خانه ملت ؛ محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت باید مانع سوداگری در بازار مسکن شود، گفت: تجدیدنظر در سیاست ها و تشدید نظارت ها در کنار ارایه بسته های حمایتی برای اتصال مصرف کننده به تولید کننده بدون واسطه لازم است.

وی با انتقاد از وضعیت بازار مسکن و نابسامانی های حاکم بر آن، گفت: نمی توان دلیل همه آشفتگی های این بازار را به وجود سوداگران ربط داد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایجاد دشمن فرضی برای وضعیت اقتصادی کشور و همچنین نابسامانی های اخیر بازار مسکن استراتژی درستی نیست، افزود: در خصوص وضعیت بازار مسکن باید بدانیم وجود عواملی از قبیل کاهش تولید منجر به بروز شرایط فعلی شده است.

نمی توان منکر وجود سوداگران در بازار مسکن شد

عضو با تاکید بر اینکه نمی توان منکر وجود سوداگران در بازار مسکن شد، تصریح کرد: باید بدانیم در مواجه با این سوداگران نیز نقش دستگاه های نظارتی باید پررنگ تر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بحث سوداگری و دلالی در بازار مسکن تنها مختص بازار ایران نیست، گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته با بحث دلالی در بازار مسکن مواجه هستند اما مهار این نوع واکنش ها ساماندهی اقتصادی را برای آن ها رقم زده است.

دولت باید با جدیت با عوامل برهم زننده نظم بازار مسکن برخورد کند

دامادی با تاکید بر اینکه دولت باید با جدیت در برخورد با عوامل برهم زننده نظم بازار مسکن ساماندهی این بازار را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: شرایط فعلی بازار و بهانه تراشی مسئولان نشان می دهد که سیاست های دولت در بخش ساماندهی مسکن جوابگو نبوده است.

وی با بیان اینکه دولت باید با پیگیری سیاست های مشخص مانع سوداگری در بازار مسکن شود، تصریح کرد: در رابطه با وضعیت فعلی بازار مسکن باید بدانیم که تنها وزارت راه و شهرسازی نمی تواند بهبود شرایط را رقم بزند.

دامادی ادامه داد: وزارت اقتصاد باید در کنار وزارت راه و شهرسازی تنظیم بازار مسکن را با مولفه هایی همچون ارایه تسهیلات ارزان و اقداماتی از این دست انجام دهد.

دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تجدیدنظر در سیاست ها و تشدید نظارت ها در کنار ارایه بسته های حمایتی برای اتصال مصرف کننده به تولید کننده بدون واسطه باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: دولت باید در سیاست ها و نحوه مدیریت بر بازار تجدیدنظر کند زیرا راه برون رفت از شرایط فعلی این است./

 

برچسب ها

مجلس، مسکن، وضعیت اجاره بها