تاثیر دوگانه گرانی و کاهش تقاضا بر صنعت هوایی

رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت تعیین پایه و سقف برای نرخ بلیت هواپیما تاکید کرد و گفت: کاهش تقاضا در پی گرانی بی ضابطه نرخ بلیت هواپیما این صنعت را زمین گیر خواهد کرد.

خانه ملت ؛ محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش بدون ضابطه نرخ بلیت هواپیما در ماه های اخیر، گفت: این نوع افزایش نرخ ها به مثابه تیغ دو لبه علاوه بر تاثیرگذاری بر تقاضا بسیاری از هواپیماها را نیز زمین گیر کرده است.

وی، با اشاره به تذکرهای پی در پی کمیسیون عمران مجلس در پی گرانی نرخ بلیت هواپیما به وزیر راه و شهرسازی، افزود: 50 درصد افزایش نرخ بلیت هواپیما به تلاطم بازار ارز مرتبط بوده و مابقی به ضعف مدیریت ها مربوط است.

انتظار ما از سازمان هواپیمایی کنترل نرخ بلیت هوایپما است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار از سازمان هواپیمایی کنترل نرخ بلیت هوایپما بوده است، تصریح کرد: با توجه به بحرانی شدن وضعیت صنعت هوایی در کشور و بروز مشکلات عدیده برای مسافران نامه ای به وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شد.

وی، با تاکید بر اینکه در طی نامه ای از سازمان بازرسی کل کشور خواسته ایم با نظارت های بیشتر نرخ بلیت هواپیما را به کانال قیمت های منطقی هدایت کند، گفت: متاسفانه افزایش بدون ضابطه و بیش از حد نرخ بلیت هواپیما بسیاری از سفرهای هوایی مسافران را کنسل کرده است.

کاهش چشم گیر تقاضا برای سفرهای هوایی


نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با ادامه رویه فعلی با کاهش چشم گیر تقاضا برای سفرهای هوایی مواجه خواهیم شد، افزود: کاهش تقاضا برای استفاده از حمل و نقل هوایی این صنعت را زمین گیر خواهد کرد از این رو برای جلوگیری از این پیشامد بد باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

آزادسازی قیمت بلیط مسافرتی
رضایی با اشاره به مصوبه اخیر سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر ثابت شدن نرخ بلیت هواپیما تا مهرماه سال جاری، تصریح کرد: متاسفانه این مصوبه نیز تنها به قیمت پایه نرخ بلیت هواپیما اشاره کرده و سقفی برای نرخ ها لحاظ نشده از این رو ایرلاین ها باز هم می توانند نسبت به افزایش قیمت ها اقدام کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جلسه سه شنبه (6 شهریور) کمیسیون عمران مجلس با هدف بررسی وضعیت ناوگان هوایی کشور برگزار خواهد شد، یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان هواپیمایی باید برای ساماندهی وضعیت حمل و نقل هوایی نسبت به تعیین سقفی برای نرخ بلیت اقدام کند زیرا با ادامه این رویه هر نوع تخلفی در حوزه قیمت گذاری بلیت هواپیما به مثابه اقدام قانونی تلقی خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

رقابت پذیری سفر و گردشگری، سفر، هواپیما