دکتر جلالی در دیدار با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد:

آغاز روند مثبت بیمه سلامت با اصلاح فرایندها، آینده پژوهی و آسیب شناسی

رییس مرکز پژوهش های مجلس درخصوص روند اجرای بیمه سلامت در کشور، گفت: با اصلاح فرآیندها، آینده پژوهی و آسیب شناسی مجموعه بیمه سلامت، روند مثبتی آغاز شده است که تمام این اقدامات با کمک دولت و مجلس موثرتر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی رییس و دکتر ایروان مسعودی اصل قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشستی مشترک با مهندس طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت دیدار و گفتگو کردند.

دکتر کاظم جلالی در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه بیمه سلامت، بدهی انباشته از سال‌های گذشته را یکی از مشکلات جدی این سازمان دانست و گفت: طی یک سال گذشته تلاش شده تا با انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت، ساماندهی جدید و تغییراتی در صندوق‌های مختلفی که زیر نظر بیمه سلامت است ایجاد شود که با انجام این اقدامات به سمت تحقق برخی از درآمدها پیش خواهیم رفت.

نماینده مردم تهران،‌ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح فرآیندها، آینده‌پژوهی و آسیب‌شناسی مجموعه بیمه سلامت، تصریح کرد: تدوام این اقدامات می‌تواند مشکلات این سازمان را کمتر کند که البته تمام این اقدامات با همکاری و تعامل هرچه بیشتر دولت و مجلس موثرتر خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فرآیندها و اقدامات سازمان بیمه سلامت، یادآور شد: دولت در خصوص تخصیص‌ها کمک قابل توجهی به سازمان بیمه سلامت کرده و دولت و مجلس باید در اعتباراتی که به این سازمان اختصاص می‌دهند توجه بیشتری کنند.

دکتر جلالی در این نشست همچنین بر لزوم توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا زمینه پوشش عادلانه و فراگیر بیمه‌ای در کشور فراهم شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان گفت: این‌ که اقشار برخوردار هم از بیمه رایگان استفاده کنند، اقدام درستی نیست. همچنین هم‌پوشانی بیمه‌ای یکی از عوامل هدر رفت منابع در سازمان‌های بیمه‌گر است که این مشکل باید برطرف شود تا افراد از چند بیمه استفاده نکنند و موجب هدر رفت منابع نشوند.

شایان ذکر است در این نشست مواردی همچون توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه سلامت، دستیابی به پوشش فراگیر خدمات سلامت، دستیابی به پوشش عادلانه خدمات سلامت، کاهش سهم مردم، رفع هم پوشانی بیمه‌ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

برچسب ها

اخبار ویژه