در جریان حضور دکتر جلالی و گروه روابط پارلمانی ایران و اروپا در بروکسل انجام گرفت؛

بازدید اعضای هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از پارلمان اروپا و کتابخانه و مرکز تحقیقات این پارلمان

رییس و اعضای گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سیاسی و مسئولان پارلمان اروپا عازم بروکسل شده اند، از مجموعه پارلمان اروپا، کتابخانه و مرکز تحقیقات این پارلمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی رییس و اعضای گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سیاسی و مسئولان پارلمان اروپا عازم بروکسل شده‌اند، صبح امروز پنج شنبه (15 شهریورماه) با حضور الکه مالون رئیس کتابخانه و مرکز تحقیقات پارلمان اروپا از صحن، کتابخانه و دفتر پژوهش و تحقیقات پارلمان اروپا بازدید کردند.

بنا بر این گزارش دفتر پژوهش و تحقیقات پارلمان اروپا تاثیر قوانین را مورد ارزیابی قرار داده و بازخوردهای آن را بررسی می کند و این بازخوردها هنگام بازبینی قوانین مورد استفاده می گیرد.

همچنین دفتر پژوهش‌های پارلمان اروپا در خصوص تمام موارد مورد بررسی پارلمان اروپا گزارش ارائه می‌کند و به دلیل اینکه هر 5 سال حدود نیمی از نمایندگان تغییر می‌کنند، دفتر پژوهش‌ها به عنوان حافظه پارلمان عمل می‌کند.

گفتنی است رئیس کتابخانه و مرکز تحقیقات پارلمان اروپا را معاون پارلمان تعیین می‌کند و بخش عمده کارکنان آن را پژوهشگران تشکیل می‌دهند که جهت ورود به این مرکز، پژوهش‌گران ابتدا آزمون داده و سپس از آنها مصاحبه گرفته می‌شود.

این گزارش می‌افزاید سهمیه نمایندگی 28 کشور عضو اتحادیه اروپا بر اساس جمعیت‌، رشد اقتصادی و مساحت کشورها تعیین می‌شود و برخی جلسات در استراسبورگ و برخی نیز در بروکسل برگزار می‌شود.

شایان ذکر است در پایان دیدار هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از مجموعه پارلمان اروپا، تفاهم‌هایی برای ایجاد توافقات مشترک به منظور همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی وکتابخانه و مرکز تحقیقات پارلمان اروپا انجام پذیرفت.

شایان ذکر است در این دیدار دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، دکتر مهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، دکتر مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دکتر زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نیز پیمان سعادت سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، اتحادیه اروپا و آکردیته در لوکزامبورگ، حضور داشتند.//
پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، دکتر جلالی