اسدی کرم مطرح کرد:

لزوم اطلاع رسانی درباره نحوه توزیع کالاهای احتکار شده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:قیمت برخی از کالاهای ایرانی همگام با رشد نرخ دلار، افزایش یافته که این میزان تغییر قیمت غیرقابل توجیه است.

  خانه ملت، علی اسدی‌ کرم گفت:باید پذیرفت در مدت اخیر آرامش بازارها با مسئله جدی روبرو شده و در شرایطی که به برخی از کالاها نیاز وجود دارد برخی از سوداگران اقدام به احتکار کالا می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ثبات به بازار ارز بازگردد،ادامه داد:عمق بازار ثانویه باید گسترده شود و شرکت ها ارزهای خود را به بازار ثانویه ارائه کنند از طرفی با ساز و کارهای اقتصادی باید مانع از تعیین قیمت دلار توسط سوداگران شد.

نباید فضای احتکار کالا فراهم شود

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی افزود:برخی ها با احتکار کالاهای مورد نیاز مردم، به سودهای بالا دست می یابند بطور مثال حتی قطعات کالاهای ایرانی در بازار کمیاب شده که غیرقابل قبول است.

اسدی کرم در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:متاسفانه برخی ها به جای اینکه در شرایط جنگ اقتصادی به مردم کمک کنند شرایط اقتصادی را به سهم خود با التهاب روبرو می کنند بطور مثال قیمت برخی از کالاهای ایرانی همگام با نرخ دلار افزایش یافته که این میزان رشد قیمت غیرقابل توجیه است چرا که بسیاری از هزینه های تولید در کشور بصورت ریالی است.

سوداگران توانستند فضای بازارها را به نفع خود تغییر دهند

وی ادامه داد:علاوه بر مسائل اقتصادی در گرانی ها، سوداگران نیز توانستند فضای بازارها را به نفع خود تغییر دهند. باید برنامه ریزی جامعی برای برخورد با دلالی کاذب انجام شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:سیستم انبار کالا باید بصورت سیستمی قابل رصد شود تا از احتکار کالا جلوگیری شود از طرفی اطلاع رسانی درباره نحوه توزیع کالاهای احتکار شده انجام شود./
 

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، احتکار، اخبار برگزیده