عیلجانی مطرح کرد:

آمار عجیب کاهش ورود گردشگر خارجی

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران آمار کاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگر خارجی به تهران در قیاس با سال گذشته را با توجه به کاهش ارزش پولی کشور عجیب خواند و بر ضرورت ریشه یابی دلایل آن تأکید کرد.

خانه ملت؛ محسن علیجانی درباره کاهش ورود گردشگران خارجی از ۶۲۶ هزار و ۱۹۵ نفر در سال گذشته به ۳۰۲ هزار و ۲۱۶ نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: آمار کاهش ۵۱.۷۳ درصدی ورود گردشگران به تهران همزمان با کاهش ارزش پولی کشور عجیب است و جای سئوال دارد.

در برخی استان‌ها برخی با عنوان گردشگر به صورت عمده از کشور کالا خارج می‌کنند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع به این دلیل عجیب به نظر می‎رسد که در بسیاری از استان‌ها نگرانی وجود دارد که به علت همین مسئله کاهش ارزش پولی کشور، برخی از همسایگان وارد کشور شوند و به بهانه گردشگری به صوت عمده از کشور کالا خارج کنند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: همچنین در حال حاضر نیز شاهد هستیم همسایگان ایران برای اخذ خدمات درمانی و پزشکی مراجعات بیشتری به ایران دارند و حتی این مسئله باید برای مسئولان استان‌های مرزی و حتی سازمان میراث فرهنگی قابل توجه و برنامه ریزی داشته باشد.

احتمال برگزاری نشست مجمع نمایندگان تهران با سازمان میراث

علیجانی تصریح کرد: در هر صورت با توجه به اینکه آمار کاهش ۵۱.۷۳ درصدی ورود گردشگران داخلی و در بخش گردشگران داخلی نیز با کاهش ۵۸.۹۵ درصدی مواجه بوده‌ایم، ضرورت دارد که سازمان میراث فرهنگی با مجمع نمایندگان استان تهران نشستی تخصصی در این باره برگزار شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر دلیلی برای کاهش ورود گردشگر خارجی با توجه به اینکه کاهش ارزش پولی و برقراری کامل امنیت در سراسر کشور به ویژه در تهران وجود ندارد بنابراین باید دلایل این آمار رو به کاهش بررسی کارشناسی شود.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، بخش گردشگری