علیرضابیگی تاکید کرد:

ضرورت اجرای کامل سامانه مقررات تجاری

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: سامانه مقررات تجاری اگر به صورت کامل و جامع اجرایی نشود، نه تنها کمکی به شفافیت فضای فعالیت های اقتصادی نمی کند، بلکه باعث بروز مقاومت از سوی دست اندرکاران اقتصادی خواهد شد.

خانه ملت؛ احمد علیرضابیگی با اشاره به اینکه فعالان تجاری و صنعتی عمدتا به چنین سامانه هایی به چشم مانعی بر سر راه فعالیت های اقتصادی خود نگاه می کنند، تصریح کرد: دست اندرکاران فعالیت های اقتصادی در صورتی با سامانه مقررات تجاری همکاری می کنند که بدانند این سامانه تامین کننده سود و یا لااقل تضمینی برای استمرار فعالیت هایشان است. آنان پیوستن به سامانه و اطلاع رسانی از این طریق را باعث کند شدن روند فعالیت های اقتصادی شان می دانند و به همین دلیل هم برای پیوستن به آن مقاومت می کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: تا زمانی که ورود به سامانه مستلزم منفعت برای صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی نباشد و دست اندرکاران اقتصادی احساس کنند ورودشان به این سامانه مستلزم به وجود آمدن محدودیت های بیشتر است، نسبت به همکاری با این سامانه از خود مقاومت نشان می دهند.

وی بیان کرد: مشکل این است که ما از هر چیزی تکه ای برداشت می کنیم و همین امر هم باعث می شود در اجرای طرح ها موفق نباشیم. نمونه این موضوع هم درباره سامانه صدق می کند که اگر به صورت کامل و جامع اجرایی نشود، نه تنها کمکی به شفافیت فضای فعالیت های اقتصادی نمی کند، بلکه باعث بروز مقاومت از سوی دست اندرکاران اقتصادی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، به پافشاری مجلس برای اجرای همه جانبه این طرح اشاره کرد و تاکید کرد: ما در تلاشیم که تمام اجزا و حلقه ها به صورت شفاف و الکترونیکی عمل کنند؛ این در حالی است که دولت نیز در این راستا باید در اعلام فرصت های اقتصادی خود شفاف حرکت کند تا با اجرای این طرح شاهد اتفاق مثبتی باشیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تجارت